Opinie o CreditStar

credit-star
Opinie o CreditStar
5 (100%) 2 głosy/ów
Zakres pożyczki
100 zł - 5 000 zł

Potrzebujesz pieniędzy „na wczoraj”? Nawet w takim wypadku nie warto decydować się na złożenie wniosku o chwilówkę online w pierwszej firmie, jaką znajdziesz. W jaki sposób sprawdzić, czy konkretna oferta pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji? Pokażemy Ci to na przykładzie konkretnego pożyczkodawcy – CreditStar.

CreditStar jest częścią CreditStar Group – grupy finansowej działającej na rynku od 2006 roku, obecnej w 8 krajach i mającej na swoim koncie ponad milion udzielonych pożyczek.

creditstar

Pożyczasz
1 000
Okres spłaty
30 dni
Koszt
278,22
RRSO: 1 881,69%

Czy pożyczanie w CreditStar jest bezpieczne?

CreditStar należy do PZIP – Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Organizacja ta zrzesza firmy specjalizujące się w udzielaniu pożyczek pozabankowych, które przywiązują dużą wagę do oferowania klientom finansowego wsparcia w sposób etyczny i odpowiedzialny.

Przynależność do PZIP zresztą niejedyne branżowe wyróżnienie dla CreditStar. Firma została dwukrotnie uhonorowana prestiżową nagrodą European Business Awards (za działalność w Estonii).

Warto również podkreślić, że wszelkie dane osobowe przesyłane CreditStar w formularzu pożyczkowym są w pełni zabezpieczone – firma korzysta z usług SECTIGO, dostawcy certyfikatów SSL, dzięki którym informacje przesyłane są w zaszyfrowanej formie i nikt niepowołany nie ma do nich dostępu. Na tej podstawie możemy stwierdzić: tak, pożyczanie w CreditStar jest bezpieczne.

Wady i zalety pożyczki w CreditStar

Na rynku pożyczkowym prawdopodobnie nie ma rozwiązań idealnych. Z łatwością można jednak wskazać kilka aspektów, które decydują o tym, czy oferta jest dla Ciebie korzystna jako potencjalnego pożyczkobiorcy. Są to m.in. maksymalna kwota pożyczki, czas, jaki masz na jej spłatę, szybkość rozpatrywania wniosku, konieczność dostarczania zaświadczenia o dochodach, sprawdzanie rejestrów takich jak BIK, BIG, ERIF czy KRD. To właśnie pod tym kątem prześwietliliśmy pożyczkę w CreditStar.

Zalety pożyczki w CreditStar

 • Darmowa pierwsza pożyczka do 1500 PLN – nowi klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z pierwszą pożyczką w CreditStar pod warunkiem jej terminowej spłaty.
 • Druga i kolejna pożyczka do 5000 PLN – kwota dla pożyczających co najmniej po raz drugi dość znacznie wzrasta.
 • Elastyczny okres kredytowania dla stałych klientów – jeżeli to Twoja co najmniej trzecia pożyczka w CreditStar, możesz przedłużyć termin spłaty nawet do 3 miesięcy.
 • Weryfikacja tożsamości potwierdzana przelewem lub online – to od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz.
 • Szybki przelew środków – pożyczkodawca posiada konta w większości banków w Polsce, zatem przelew powinien zaksięgować się na Twoim koncie po ok. 15 minutach od momentu podjęcia pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki.
 • Biuro Obsługi Klienta otwarte przez 7 dni w tygodniu – jeśli dodać do tego szybkie przelewy, istnieje duża szansa na otrzymanie potrzebnej gotówki również w weekend.

Wady pożyczki w CreditStar

 • Krótki okres kredytowania dla nowych klientów – pierwszą pożyczkę musisz oddać w terminie 1-30 dni (chociaż niewątpliwym plusem jest w tym wypadku brak narzuconych okresów kredytowania i możliwość wyboru dowolnej liczby dni z tego przedziału).
 • Pożyczkodawca wymaga zaświadczenia o stałych dochodach – bez dołączenia dokumentu poświadczającego otrzymywanie wynagrodzenia Twój wniosek nie będzie kompletny, a tym samym pożyczka nie zostanie przyznana.
 • Pożyczka jest wypłacana wyłącznie na rachunek bankowy – przelew na konto to jedyna forma, w jakiej CreditStar przekazuje pieniądze swoim klientom.
 • CreditStar sprawdza potencjalnych pożyczkobiorców w bazach dłużników – należą do nich m.in. BIK, BIG, InfoMonitor, ERIF, KRD i Credit Check.
 • Możliwość posiadania tylko jednej aktywnej pożyczki w tym samym czasie – aby móc złożyć wniosek o kolejną, musisz spłacić poprzednią.

Opinie Łowcy Chwilówek o CreditStar

CreditStar to bez dwóch zdań solidna firma pożyczkowa. Świadczy o tym przede wszystkim zaufanie, jakim od kilkunastu lat niezmiennie obdarzają ją zarówno nowi, jak i powracający klienci. Ci ostatni mogą zresztą liczyć na bonus w postaci przedłużonego terminu spłaty trzeciego i każdego kolejnego zobowiązania.

Wnioski pożyczkowe rozpatrywane są przez siedem dni w tygodniu, a w większości przypadków pieniądze trafiają na konto pożyczających w ciągu piętnastu minut (nawet w soboty i niedziele). Z punktu widzenia pożyczkobiorcy minus to oczywiście konieczność dołączenia do wniosku zaświadczenia o dochodach oraz sprawdzanie rejestrów dłużników.

Z drugiej strony takie podejście świadczy o przestrzeganiu przez firmę zasad odpowiedzialnego pożyczania i ochronie klientów przed wpadnięciem w niebezpieczną pętlę zadłużenia. To także jeden z powodów, dla których naszym zdaniem CreditStar zasługuje na polecenie.

creditstar

Pożyczasz
1 000
Okres spłaty
30 dni
Koszt
278,22
RRSO: 1 881,69%

Opinie o CreditStar
5 (100%) 2 głosy/ów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o