Opinie o Fellow Finance

fellow finance

Aby poradzić sobie z nagłymi wydatkami, warto znaleźć odpowiednią firmę pożyczkową, która udzieli potrzebnego finansowego wsparcia na dobrych warunkach. Dzisiaj przekonamy się, czy warto zaufać firmie Fellow Finance.

Fellow Finance Polska to oddział międzynarodowej firmy, która ma swoją siedzibę w Finlandii. Początki firmy sięgają 2013 roku. Oprócz naszego rodzimego rynku, Fellow Finance działa także w Niemczech, Szwecji oraz Danii.

Fellow Finance proponuje całkowicie nową jakość w polskiej branży finansowej, ponieważ nie świadczy ona typowych usług pożyczkowych, ale jest pośrednikiem w udzielaniu pożyczek crowdfundingowych i społecznościowych. Takie rozwiązanie pozwala na ustalenie indywidualnych warunków z inwestorem, z którym łączy pożyczkobiorcę Fellow Finance.

Czy pożyczanie w Fellow Finance jest bezpieczne?

Sprawdzając bezpieczeństwo pożyczania pieniędzy w danej firmie, często zwraca się uwagę na jej przynależność do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych oraz Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez KNF.

Fellow Finance nie funkcjonuje w tych bazach, jednak jest to spowodowane tym, że polski oddział tej grupy finansowej działa od niedawna. Ma to także związek z niestandardowym typem prowadzonej działalności (pożyczki społecznościowe).

Skandynawskie instytucje finansowe mają bardzo dobrą opinie oraz działają według ścisłych i etycznych zasad, co może przekonać do skorzystania z usług Fellow Finance.

Porównaj chwilówki ratalne!

Zalety i wady pożyczki w Fellow Finance

Przystępując do rozpisania wad i zalet Fellow Finance, wzięliśmy pod uwagę sposób działania tej firmy, wysokość udzielanych przez nią pożyczek, długość ich spłaty oraz kwestię formalności wymaganych, aby otrzymać pieniądze.

Zalety pożyczki w Fellow Finance:

  1. Długi okres spłaty – pożyczkę w Fellow Finance można spłacić w terminie od 4 do 32 miesięcy.
  2. Indywidualne warunki – Fellow Finance zajmuje się pośrednictwem w udzielaniu pożyczek, dlatego klienta nie obowiązują ścisłe oraz jednakowe dla wszystkich warunki kredytowe. Pożyczkobiorca może bowiem zdecydować się na wybranie inwestora, który zaproponuje najbardziej korzystne finansowo warunki.
  3. Przejrzysta strona z dużą ilością informacji – Fellow Finance może pochwalić się bardzo przejrzystą stroną internetową, na której w klarowny sposób przedstawione zostały warunki współpracy. Ta firma o skandynawskim rodowodzie stawia na transparentność oraz dzielenie się z klientami wszystkimi tajnikami swojej działalności.
  4. Możliwość przedłużenia terminu spłaty – klient ma prawo złożenia wniosku o wydłużenie okresu spłaty poszczególnych rat. Inwestor może zgodzić się na odroczenie zapłaty na przykład na miesiąc.

Wady pożyczki w Fellow Finance:

  1. Wysoki koszt pożyczek dla osób ze słabą historią kredytową – dobre jest to, że nawet osoby z nie najlepszą historią kredytową są w stanie otrzymać pożyczkę od któregoś z inwestorów, których pośrednikiem jest Fellow Finance. Niestety jednak, warunki takiej współpracy są zwykle bardzo niekorzystne dla tego typu klienta.
  2. Płatne konto – aby korzystać z usług Fellow Finance, należy założyć konto na stronie tego pożyczkodawcy. Niestety nie jest ono darmowe, a comiesięczna opłata za jego prowadzenie doliczana jest do obciążeń ratalnych. To rzadko spotykane rozwiązanie w branży, stąd ta opcja może nie odpowiadać niektórym klientom.

Opinia Łowcy Chwilówek o Fellow Finance

Fellow Finance proponuje rozwiązanie, które dla wielu pożyczkobiorców może okazać się zupełną nowością. Pożyczki społecznościowe pozwalają na wybór odpowiedniego inwestora, z którym można nawiązać współpracę na indywidualnych i negocjowalnych warunkach.

Jest to odpowiednia oferta dla osób, które lubią mieć szeroki wybór opcji – klienci, którym zależy na ekspresowej pożyczce powinni skorzystać z usług firm działających na standardowych zasadach.

 

Zobacz również:
Co to jest monit?
Pożyczka 2000 zł – gdzie taką znaleźć?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anonim anonimowy
2 lat temu

Pożyczyłem w fellow przed ślubem 8k nie było strachu że nie bedziemy mieli z czego oddać ponieważ z „kopert” odłożyliśmy z żoną pieniądze na spłatę pożyczki. Wołeliśmy pożyczyć w chwilókwach niż porosić rodziców. Oni i tak nam wystarczająco pomogli 🙂

abelard00
2 lat temu

Zdecydowanie duży minus hmmm w sumie za co? powiem wam że nie mogę sie do nich przyczepić. Pozyczałem już w fellow i jak kiedyś znowu bedę miał taką potrzebe nie zawacham sie użyć internetu

JaroSław
2 lat temu

S a ok firma jakich wiele na rynku. D***y nie urywa ale też niczym się nie wyróznia na minus. W sieci jest kilka dokładnie takich samych jak fellow

Pawilow
2 lat temu

Muszę sprawdzić to „fellow-finance” bo to za kolrowo wygląda

Jagoda Sosna
2 lat temu

A czy jest tu ktoś kto brał pożyczkę i może w fellow finanse i może coś więcej o nich napisać? bradzo proszę o poważne potraktownie sprawy

adam Wlp
2 lat temu

Hmmm duży minus ze nie mają daromwej pożyczki jak to np w wiwusie można dostać ale firma wygląda na solidną. Jak kiedyś będę potrzebował większej kasy to sie do nich może zgłosze

Anyan
2 lat temu

Firma godna zaufania, nie jakaś firma uduś. Skandynawska korporacja z dużym kapitałem i przyznam szczerze że maksymalna wysokość pożyczki jest godna rozważenia. W sam raz na podreperowanie domowego budżetu 🙂

anonim 99
2 lat temu

Bez ściemy polecam. Nie interesowały mnie kredyty a tu od kopa dostałem tyle ile chciałem pożyczyć czyli 3000 zł. Bajka