Opinie o Mikrorata

mikrorata

Czasem, mimo najszczerszych chęci, nie udaje się przetrwać od przysłowiowego „pierwszego do pierwszego” bez dodatkowej gotówki, bo okoliczności losowe potrafią skutecznie pokrzyżować wszystkie plany. Grunt to nie tracić głowy i – w razie konieczności – świadomie wybrać firmę pożyczkową, w której poszukasz wsparcia. Czy Mikrorata ma dla swoich klientów korzystną ofertę?

Mikrorata jest marką firmy AASA Polska i to właśnie ona pełni rolę właściwego pożyczkodawcy w przypadku, gdy decydujesz się wypełnić formularz online i skorzystać z oferty.

Administratorem serwisu Mikrorata oraz danych osobowych jego klientów jest z kolei Web 4 Finance Sp. z o.o., która dodatkowo współpracuje z kilkoma spółkami  świadczącymi usługi pośrednictwa pożyczkowego. Skomplikowane? Przyznajemy, że dla nas trochę też.

Czy pożyczanie w Mikrorata jest bezpieczne?

Bez wątpienia dużym minusem jest brak obecności Mikroraty w wykazie firm należących do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, który zrzesza najbardziej zaufane podmioty w branży. Nie znajdziemy w nim również firmy AASA Polska ani Web 4 Finance Sp. z o.o.

Wady i zalety pożyczki w Mikrorata

O tym, czy propozycja danej firmy pożyczkowej jest atrakcyjna dla klienta decydują nie tylko koszty (chociaż, bez dwóch zdań, są bardzo istotne). Znaczenie ma również szybkość rozpatrywania wniosku limity dotyczące pożyczanych kwot i okresu kredytowania czy ewentualne bonusy dla nowych lub stałych klientów.

Sprawdźmy, jak pod tym względem wypada Mikrorata.

Zalety pożyczki w Mikrorata

  1. Wysoka kwota pożyczki – wniosek możesz składać o 2 000-10 000 PLN, a więc więcej niż w firmach oferujących tradycyjne chwilówki.
  2. Długi okres kredytowania – Mikrorata pożycza pieniądze na okres 12-24 miesięcy.
  3. Dwie opcje potwierdzenia tożsamości – możesz przelać 1 zł ze swojego konta bankowego lub podpisać umowę i przesłać ją do pożyczkodawcy kurierem. W przypadku pozytywnej weryfikacji wniosku, otrzymasz pieniądze tuż po zaksięgowaniu przelewu weryfikacyjnego lub dotarciu umowy do pożyczkodawcy.
  4. Dwie możliwości wypłaty środków otrzymanych w ramach pożyczki – pierwsza to tradycyjny przelew na rachunek bankowy, druga – czek GIRO, który może zostać zrealizowany w dowolnej placówce pocztowej.
  5. Możliwość posiadania więcej niż jednej aktywnej pożyczki – warunkiem jest spłacenie przynajmniej połowy rat poprzedniego zobowiązania.
  6. Istnieje możliwość zmiany harmonogramu spłat – trzeba zgłosić chęć skorzystania z tej opcji do Biura Obsługi Klienta, a każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie.

Wady pożyczki w Mikrorata

  • Weryfikacja potencjalnych klientów w rejestrach dłużników – osoby z negatywną historią kredytową w BIG, BIK, ERIF czy KRD nie mają zatem co liczyć na otrzymanie dodatkowych środków od tej firmy.
  • Brak bonusów zarówno dla nowych, jak i stałych klientów – firma nie przygotowała oferty promocyjnej, aby zachęcić do skorzystania ze swoich usług.

Opinie Łowcy Chwilówek o Mikrorata

Chociaż lista minusów oferty proponowanej przez Mikroratę jest niezwykle krótka, duże zastrzeżenia budzą kwestie związane z właścicielem marki. Administratorem Twoich danych jest spółka współpracująca z innymi spółkami w zakresie pośrednictwa pożyczkowego, a właściwym pożyczkodawcą okazuje się zupełnie inna firma.

Dodatkowo, żaden z podmiotów powiązanych z serwisem nie figuruje na liście firm współpracujących z Polskim Związkiem Instytucji Pożyczkowych, co naszym zdaniem odsuwa na dalszy plan nawet najbardziej korzystną ofertę.

W pierwszej kolejności postawilibyśmy na bezpieczeństwo, którego – jak się wydaje – Mikrorata nie jest w stanie do końca zapewnić swoim klientom.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub mokr
2 lat temu

Potrzebowałem kasy na modernizację sprzętu w firmie a złapałem super ofertę kupna nie zwlekałem długo i ludzie z mikrolokaty też. Już w parę chwil pieniądze miałem na koncie a dwa dni później nowy sprzęt w firmie 🙂 bajka

młodu
2 lat temu

Fajnie że żeby pożyczyć trochę hasu nie trzeba wychodzić z domu ani nigdzie dzwonić. Rachu ciachu i kasa na koncie

krakusek
2 lat temu

mikrolokata to bardzo dobra i godna zaufania firma. Żadna lichwa i nie są namolni. Nie ma tak że jak raz pożyczyłeś to ciągle do Ciebie wydzwaniają z kolejnymi ofertami. Wiadomo delikatny mailing musi być to standard w tych czasach ale nie jest to namolne. Polecam Warto

Muska
2 lat temu

Czy komuś zdarzyło się przekroczyć termin spłaty raty pożyczki? Jakie są karne odsetki? Czy wydzwaniają ciągle z windykacją? Jeżli ktoś ma taką informację to proszę o info.

wawa to nie zabawa
2 lat temu

korzystna oferta, czasem zdarza mi sie pożyczyć pieniądze zamiast prosić rodzinę wole w ten sposób po cichu i dyskretnie. Wcześniej brałem pożyczki g dzie są darmowe ale ostanio potrzebowałem 5k i trafiłem na mikrolokate. Spoko odsetki takie jak na karcie kredytowej i jest możlwiosć wcześniejszej spałaty. calego zadłuzenia

jovitka Wr
2 lat temu

Polecam miktrolokate

Daro
2 lat temu

Generalnie pożyczki poza bankiem zawsze uważałem za gó***o. Kiedyś trochę poszalałem za wakacjach z kredytówką teścia. Pożyczyłem raz w chwilówce zeby spłacić kartę a ratki to już spłacam na siebie i jest girarka

Lowelas
2 lat temu

Nie wiele zachodu żeby dostać pożyczkę i max 10 000 zł na koncie

agrafka
9 miesięcy temu

Ja polecam mikroratę dostałem pożyczkę 3000 oddałem przed terminem potwierdzam żadnych haczyków nie stosująi to wszystko w przysłowiowy kwadrans.

czarna 33
9 miesięcy temu

Powiem sszczrze nigdy wczesniej o nich nie slyszalam dopiero jak potrzebowalam pozyczki to mikrorata pojawila mi sie w lowcychwilowek dawali pozyczke taka jak jak potrzebowalam wiec wzielam i niczego nie zaluje

mały Mieciu
9 miesięcy temu

No to już jest konkretna firma jak pożycza max 10 000zł Nie mówię ze skożystam ale warto wiedzieć ze jest taka możliwosć 🙂