Opinie o Pandamoney

pandamoney

Aktualizacja:

Marka Pandamoney stała się częścią platformy MonedoNow. Kliknij w link poniżej i zapoznaj się z ofertą tego pożyczkodawcy.

Więcej o MonedoNow

Pandamoney to firma działająca na rynku pożyczek online. Niestety nie oferuje swoim klientom darmowych pożyczek, przez co każdy, nawet nowy klient, musi liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jak zatem Pandamoney chce pozyskać klientów i czym wyróżnia się na tle konkurencji? Sprawdźmy co i dla kogo ma do zaoferowania.

Pandamoney – najważniejsze informacje

Marka Pandamoney.pl należy do Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 00-838 przy ul. Prostej 32. PandaMoney jest znakiem towarowym zarejestrowanym przez Kreditech Holding SSL GmbH.

KRS: 0000429058
Kapitał zakładowy: 5 000,00 zł opłacony w całości
Przelew pożyczki realizowany jest za pośrednictwem partnera biznesowego oferującego ekspresowe przelewy międzybankowe.

Pandamoney – jak wziąć pożyczkę?

Wniosek o udzielenie chwilówki składa się za pośrednictwem strony internetowej. Pierwszym etapem jest wybór interesującej nas kwoty oraz terminu spłaty. Po wprowadzeniu odpowiednich parametrów, system wyświetli, jak przedstawiają się ostateczne koszty pożyczki, uwzględniając prowizję i odsetki. Następnie klikając w opcję Weź pożyczkę, klient zostanie poproszony o wprowadzenie danych personalnych: imię, nazwisko, dane adresowe, informacje o zatrudnieniu i koncie bankowym oraz numer telefonu i e-mail. Należy również podać hasło, które jest niezbędne do utworzenia indywidualnego konta w serwisie pożyczkodawcy. Istnieje również opcja połączenia się z portalem społecznościowym, lecz nie jest obowiązkowa. Po zatwierdzeniu przez nas wszystkich wprowadzonych danych, Pandamoney rozpocznie weryfikację i ustali możliwość przyznania nam pożyczki w określonej kwocie. Decyzja zostaje podjęta już w kilka minut po złożeniu wniosku, a klient informację otrzymuje za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz sms-em.

Weź pożyczkę w Pandamoney!

Pożyczka w Pandamoney – terminy i koszty

Maksymalna kwota pożyczki w Pandamoney to 1800 zł – bez względu na to, czy jest się nowym czy stałym klientem. Kwota minimalna to 100 zł. Firma udziela chwilówek na okres od 7 do 30 dni. Im krótszy zadeklarujemy okres spłaty, tym dodatkowe koszty, które zostaną nam naliczone będą mniejsze. Oczywiście ostateczna wysokość pożyczki, jakiej udzieli nam Pandamoney, zależy od decyzji pożyczkodawcy. Po wnikliwej analizie wypełnionego przez nas kwestionariusza, firma deklaruje, jaką kwotę może pożyczyć konkretnej osobie.

Przykładowo pożyczamy 1000 zł na 7 dni w Pandamoney. Ostateczny koszt pożyczki – uwzględniający odsetki i prowizję, będzie wynosił 1077,67 zł. Jeśli okres spłaty tej samej kwoty wydłużymy do dwóch tygodni, to będziemy musieli zapłacić już 1155, 35 zł. Wybierając najdłuższy możliwy wariant spłaty pożyczki, czyli 30 dni, jej koszt będzie wynosił 1282, 88 zł.

Klienci, którzy nie dokonają opłat w wyznaczonym terminie, zostaną obciążeni dodatkowymi kosztami. Jeżeli klient w ciągu 5 dni od pierwotnej daty spłaty kredytu, nie przeleje pieniędzy na konto pożyczkodawcy, ten skontaktuje się z nim, by spróbować zaoferować pomoc i najlepsze rozwiązanie. W przypadku przekazania długu do zewnętrznej firmy windykacyjnej, klient nie pokrywa żadnych dodatkowych kosztów związanych z działaniami agencji. Pożyczkobiorca może spłacić zobowiązanie częściowo, a następnie wnioskować o przedłużenie terminu spłaty reszty pożyczki. Aby firma przychyliła się do prośby klienta, musi on uiścić odpowiednie opłaty za przedłużenie. Wyglądają one następująco:

– 12 proc. kwoty pożyczki – przedłużenie spłaty o 7 dni,

– 16 proc. kwoty pożyczki – przedłużenie spłaty o 15 dni,

– 32 proc. kwoty pożyczki – przedłużenie spłaty o 30 dni.

Jeśli klient nie skorzystał z możliwości przedłużenia spłaty, a jednak nie zwraca należności w terminie, Pandamoney nalicza opłaty karne od całej kwoty pożyczki. Firma nalicza odsetki w wysokości odsetek maksymalnych za opóźnienie, określonych w art. 481 § 21 Kodeksu cywilnego, tj. dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie. W przypadku przedłużającego się okresu spłaty i problemu z wyegzekwowaniem należności, sprawa może zostać skierowana do działu windykacji, o czym klient zostanie poinformowany. Jeśli i ta droga okaże się nieskuteczna, a pożyczka nie zostanie zwrócona max. 60 dni po ustalonym terminie, Pandamoney może skorzystać z usług zewnętrznej firmy windykacyjnej.

Pandamoney – kto może dostać pożyczkę?

O pożyczkę mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają polskie obywatelstwo. Dodatkowo muszą przebywać na terenie Polski – Pandamoney sprawdza lokalizację klienta na etapie wypełniania wniosku, gdyż nie ma możliwości udzielenia pożyczki osobie przebywającej poza granicami Polski. Należy także posiadać ważny dowód osobisty.

Pożyczkodawca podkreśla, że sprawdza także historię klienta w bazach takich jak KRD i BIK jednak wyniki tej kontroli nie przesądza o przyznaniu pożyczki. System bierze bowiem pod uwagę wiele czynników przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

Weź pożyczkę w pandamoney!

Kontakt  Pandamoney

Tel: 71 88 11 070

Mail: info@pandamoney.pl

Godziny pracy infolinii:

pon.-pt. w godz. 10.00-18.00

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments