Pożyczka na 12 miesięcy. Najlepsze oferty

ludzie szukający pożyczki na 12 miesięcy

Wzięcie pożyczki wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Przez kolejny rok będziesz spłacał zobowiązanie opiewające na kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy. Sprawdź najlepsze oferty na rynku i dowiedz się, czego potrzebujesz, aby otrzymać pieniądze!

Pożyczka na 12 miesięcy jest dostępna w każdym banku i w wielu firmach pozabankowych. Najłatwiejszy i najszybszy proces udzielania tego produktu finansowego mają jednak firmy pożyczkowe. Zazwyczaj do uzyskania pieniędzy wystarczy wniosek i chwila cierpliwości. Poniżej znajdziesz zestawienie pożyczek na 12 miesięcy:

supergrosz
yolo
rapida
provident
wonga

Jest jednak jeszcze kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zaciągnięciem długu. Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie wymagania stawiają pożyczkodawcy,
 • kto ma szansę otrzymać pożyczkę 12-miesięczną, a kto nie,
 • dlaczego historia kredytowa jest tak ważna podczas składania wniosku,
 • oraz czy lepiej pożyczać przez Internet, czy w placówkach.

Pożyczka na 12 miesięcy – wymagania i formalności

Jakich formalności należy dopełnić, aby skorzystać z oferty pożyczkowej? Z reguły firmy mają podobne oczekiwania względem klientów.

Podstawę stanowi wniosek pożyczkowy. Powinien być poprawnie uzupełniony i zawierać możliwie dużo danych, aby pożyczkodawca mógł dokonać oceny wniosku. Ten krótki dokument odpowiada na pytania o to, kto ubiega się o pożyczkę, w jakiej kwocie, na jak długo i jakie ma możliwości finansowe, aby tę pożyczkę bezpiecznie zaciągnąć.

Do wypełnienia wniosku klient potrzebuje aktualnego dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości. Niektórzy pożyczkodawcy poproszą także o przedstawienie zaświadczenia o dochodach od pracodawcy lub wyciągów z konta bankowego.

W kwestii formalności pożyczkodawcy internetowi będą także wymagali założenia konta w ich serwisie pożyczkowym. Na szczęście w większości przypadków będzie to po prostu ustawienie hasła podczas składania wniosku, co oznacza, że nie musisz wypełniać żadnych dodatkowych formularzy. Poprzez konto w serwisie otrzymasz informację o złożeniu oraz rozpatrzeniu twojego zapytania o pożyczkę.

Dla kogo jest pożyczka na 12 miesięcy?

Osoba pełnoletnia lub od 21. roku życia może ubiegać się o pożyczkę online. Polityka udzielania konkretnych produktów finansowych jest w tym wypadku zależna od pożyczkodawcy.

Oprócz dolnej i górnej granicy lat pożyczkobiorcy, firmy zwracają także uwagę na twoje możliwości finansowe. Jeśli ubiegasz się o pożyczkę na 12 miesięcy, zadbaj w pierwszej kolejności, aby mieć źródło dochodu. Pożyczkodawcy honorują:

 • umowy o pracę,
 • o dzieło,
 • zlecenia,
 • kontrakty,
 • działalność gospodarczą
 • oraz inne rodzaje świadczeń.

Ważne, abyś mógł zadeklarować lub wykazać swoje dochody. Istotne są także twoje aktualne obciążenia finansowe jak inne pożyczki czy alimenty.

Historia kredytowa a pożyczka

Pożyczkodawca sprawdzi twoją historię kredytową w bazach gospodarczych, takich jak BIK czy BIG, aby ocenić możliwość udzielenia pożyczki. Raz w tygodniu BIK aktualizuje informacje o twoich zobowiązaniach, dlatego nie warto zatajać niczego we wniosku pożyczkowym.

Warto budować swoją historię kredytową, ponieważ brak jakichkolwiek informacji o spłacanych zobowiązaniach może wbrew pozorom utrudnić uzyskanie pożyczki.

Kiedy zatem masz największą szansę otrzymać pożyczkę? Gdy firma pożyczkowa:

 1. potwierdzi, że twój wniosek jest uzupełniony prawdziwymi i poprawnymi informacjami,
 2. oceni, że twoja historia kredytowa kwalifikuje cię do uzyskania wnioskowanej kwoty
 3. oraz oceni, że stać cię na podjęcie się dodatkowego zobowiązania finansowego, czyli pożyczki na rok.

Stacjonarnie czy przez Internet?

Pożyczka na 12 miesięcy może być zrealizowana zarówno elektronicznie, jak i stacjonarnie, czyli w placówce. Wyłącznie od ciebie zależy, jaką formę wybierzesz.

Internetowe pożyczki są wygodne i szybkie, jednak nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem firmy.

Najlepsze oferty pożyczki na rok

Oto lista pięciu wyselekcjonowanych firm pożyczkowych, w których znajdziesz najlepsze oferty! Sprawdziliśmy szacowane koszty dla pożyczki na 12 miesięcy na kwotę 5 000 zł.

Hapi Pożyczki – miesięczna rata może wynosić około 437,67 zł. W ofercie tej firmy znajdziesz także pożyczki od 800 zł do 25 000 zł na maksymalnie 48 miesięcy.

Pożycz w Hapi Pożyczki

Smartney – pojedyncza rata ma tu kosztować 483,54 zł. Dostępne dla klientów są kwoty od 1 000 zł do 60 000 zł na maksymalnie 60 miesięcy.

Supergrosz – miesięcznie za pożyczkę zapłacisz 602,11 zł. Ogólna oferta firmy to pożyczki od 1 000 zł do 10 000 zł na 4 do 48 miesięcy.

Pożycz w Super Grosz

Ferratum Money – 668,33 zł – tyle zapłacisz miesięcznie w Ferratum Money. Pożyczkodawca daje jednak większe możliwości – aż do 15 000 zł na nawet 48 miesięcy.

Pożycz w Ferratum Money

Lendon – raz na miesiąc dokonasz tu wpłaty 666 zł. Lendon umożliwia pożyczki od 1 000 zł do 6 000 zł na 3 do 18 miesięcy.

Pożycz w Lendon

Wonga – wybierając ofertę Wonga w zakresie pożyczki ratalnej możesz pożyczyć 5 000 zł na 12 miesięcy, ponosząc miesięczny koszt rzędu 461,72 zł.

Pożycz w Wonga

Monedo Now – pożyczając 5 000 zł na rok, zapłacisz w tej firmie ratę w wysokości 514,58 zł miesięcznie.

Pożycz w Monedo Now

Yolo – wybierając pożyczkę w tej firmie przygotuj się na ratę w wysokości 493 zł miesięcznie.

Pożycz w Yolo

Takto Finanse – pożyczka w wysokości 5 000 zł na 12 miesięcy w tej firmie kosztować będzie 656 zł.

Pożycz w Takto

Rapida – u tego pożyczkodawcy miesięczna rata pożyczki 5 000 zł na 12 miesięcy wyniesie 590,72 zł.

Pożycz w Rapida

Provident – w tej firmie za naszą przykładową pożyczkę zapłacisz 675,65 zł miesięcznie.

Pożycz w Provident

Pożyczka na rok – o tym pamiętaj!

Jak widzisz, ofert pożyczkowych nie brakuje. Zanim jednak zwiążesz się umową, sprawdź szacowane koszty kolejnych dwunastu rat i wybierz pożyczkę najatrakcyjniejszą dla siebie. Przed złożeniem wniosku – czy to w formie papierowej, czy elektronicznej pamiętaj także, aby sprawdzić wszystkie literówki (np. w adresie) oraz zgodność danych (PESEL, nr dowodu osobistego).(nf)