Pożyczka na dowód. Gdzie ją znajdziesz?

pożyczka na dowód

Pożyczki chwilówki online to zobowiązania, które często można zaciągnąć bez zaświadczenia o dochodach – wystarczy, że klient okaże dokument tożsamości. Sprawdzamy, gdzie szukać pożyczki na dowód osobisty.

Pożyczki na dowód oferują następujące firmy pozabankowe działające online:

lendon

Pożyczasz
1 000
Okres spłaty
30 dni
Koszt
0
RRSO: 0%

extraportfel

Pożyczasz
1 000
Okres spłaty
30 dni
Koszt
0
RRSO: 0%

minipozyczka

Pożyczasz
1 000
Okres spłaty
30 dni
Koszt
282,60
RRSO: 1 965,90%

finbo

Pożyczasz
1 000
Okres spłaty
30 dni
Koszt
0
RRSO: 0%

szybkagotowka

Pożyczasz
1 000
Okres spłaty
30 dni
Koszt
0
RRSO: 0%

Wystarczy tylko dowód osobisty?

Nazwa „pożyczka na dowód” sugeruje, że cała procedura jest banalnie prosta i nie wymaga przedstawiania pożyczkodawcy całej teczki z dokumentami. Należy jednak liczyć się z tym, że firma zweryfikuje twoją zdolność kredytową, zanim przeleje ci środki.

  • Zwykle wiąże się to ze sprawdzeniem baz danych takich instytucji, jak Biuro Informacji Kredytowej, ERIF czy Infomonitor.

To zrozumiałe, w końcu firma, która ma pożyczyć komuś pieniądze, a nie oczekuje od niego zaświadczenia o dochodach, chce chociaż sprawdzić jego historię kredytową. Nawiasem mówiąc – zawsze warto o nią dbać, ponieważ instytucje finansowe są prawnie zobowiązane do kontroli zdolności kredytowej klienta przed udzieleniem mu pożyczki. Negatywne wpisy w bazach dłużników mogą natomiast spowodować odrzucenie wniosku o pożyczkę.

  • Należy mieć także na uwadze, że nawet jeśli dana firma nie udzieli ci pożyczki, warto starać się o pieniądze w innej instytucji – jedna odmowa nie oznacza jeszcze, że wszędzie będziesz miał pod górkę.

Pożyczka na dowód – ile to kosztuje?

W przypadku nowych klientów w większości internetowych firm pozabankowych, pożyczka na dowód zwykle jest darmowa. Oznacza to, że oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś – bez opłat w postaci odsetek czy prowizji.

Aby nie ponosić żadnych kosztów pożyczki musisz jednak zwrócić pieniądze zgodnie z terminem określonym umową. W przeciwnym razie, pożyczkodawca ma prawo naliczyć ci odsetki za opóźnienie za każdy dzień zwłoki.

Jeśli jednak pożyczasz w wybranej firmie po raz kolejny bądź korzystasz z usług pożyczkodawców, którzy nie mają promocyjnej oferty darmowej pożyczki dla nowych klientów, będziesz musiał ponieś koszty zgodne z ustawą antylichiwarską.

Według tego dokumenty, twoja pożyczka nie może być zatem droższa niż wartość 25% pożyczonej kwoty i 30% tej sumy w skali roku. Do tych opłat należy jeszcze doliczyć odsetki – aktualnie wynoszą one 10% w skali roku.

Jak wziąć pożyczkę na dowód online?

Zanim zdecydujesz się wziąć pożyczkę na dowód w konkretnej firmie pozabankowej, porównaj oferty i sprawdź, która z nich najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

Kiedy już wybierzesz właściwą pożyczkę, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Za pomocą suwaków widocznych na stronie internetowej firmy pożyczkowej wskaż kwotę pożyczki oraz okres spłaty.
  2. Kliknij w przycisk „Złóż wniosek”.
  3. Wypełnij formularz zamieszczony na stronie pożyczkodawcy, podając swoje dane osobowe, kontaktowe, adresowe oraz finansowe.
  4. Wypełnij pozostałe pola widoczne w formularzu (np. zaznacz wymagane przez pożyczkodawcę zgody)
  5. Potwierdź swoją tożsamość za pomocą przelewu lub aplikacji.
  6. Odbierz decyzję pożyczkową – otrzymasz ją mailem lub/i smsem.
  7. W przypadku pozytywnej decyzji – sprawdź, czy pieniądze wpłynęły już na twoje konto.

Podsumowując

Pożyczka na dowód to możliwość zaciągnięcia zobowiązania finansowego, w której wszelkie wymagane formalności zostały ograniczone do minimum. Dzięki temu, gotówkę możesz uzyskać w kilkanaście minut. Choć łatwość zdobycia pożyczki może wydawać się kusząca, przed złożeniem wniosku należy dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe i ocenić, czy będziesz w stanie oddać kwotę, którą zamierzasz pożyczyć. Tylko wtedy korzystanie z pożyczki na dowód nie przysporzy ci dodatkowych problemów.

Przeczytaj także:
Pożyczka pod zastaw

5 (100%) 1 głosy/ów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o