Pożyczka na samochód – czy to się opłaca?

Pożyczka na samochód - czy się opłaca?

Swoje wymarzone auto każdy widzi inaczej. Zwłaszcza, że gust zmienia się wraz z konkretnymi potrzebami. Bo gdy na świecie pojawi się nowy członek rodziny, to czy marzenia o nowym Ferrari nie bledną przy problemie „gdzie schować wózek”? Tak proste sprawy wywracają nasz świat i portfel do góry nogami. A co jeśli brakuje pieniędzy na zakup auta idealnego? Czy pożyczka na samochód będzie dobrym rozwiązaniem?

Klienci indywidualni kupują więcej samochodów. W I kwartale br. zarejestrowano w Polsce 139,9 tys. nowych samochodów osobowych, 15,3 tys. aut dostawczych, 7,2 tys. samochodów ciężarowych, 0,6 tys. autobusów oraz 2,1 tys. motocykli i 1,6 tys. motorowerów.” – czytamy w najnowszym raporcie Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Źródło podaje, że wynik ten wyrównuje rekord z poprzedniego, czwartego kwartału 2017 roku. A to dopiero początek roku…

Wskaźnik koniunktury konsumentów pnie się do góry. Lepszy standard życia oznacza w wielu wypadkach dla Polaków decyzję o zakupionego samochodu. Rozsądek często podpowiada, że pożyczka na samochód może być optymalnym rozwiązaniem dla naszego portfela.

Jakimi potrzebami kierują się osoby pożyczające pieniądze na auto? Są to na przykład:

 • potrzeba dobrania brakującej gotówki,
 • zakup konkretnego samochodu,
 • zakup nieokreślonego wcześniej samochodu,
 • szybka organizacja pieniędzy na auto w atrakcyjnej cenie,
 • kupno samochodu i opłacenie ubezpieczenia lub napraw.

Jeśli zastanawiasz się właśnie nad tym, gdzie pożyczyć pieniądze i czy to się opłaca – sprawdź poniższe propozycje. Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze pożyczki w wariancie 10.000 zł na 24 miesiące.

jaka pożyczka na samochód?

Pożyczka na samochód. Gdzie pożyczyć?

 1. Monedo

Pożyczkodawca  dopasuje ofertę do Twoich możliwości finansowych. To Ty określasz, w jakiej wysokości raty są dla Cebie odpowiednie. Monedo to pożyczki całkowicie online – bez wychodzenia z domu załatwisz wszystkie formalności. Pożyczka na samochód tutaj to kwestia kilku minut, a miesięczna rata wyniesie około 590 zł.

 1. Aasa

Technologiczna firma finansową XXI wieku ze skandynawskimi korzeniami. W Polsce marka jest znana od 2012 roku. Firma stawia na odpowiedzialny biznes, w związku z czym ma wieloetapowy proces weryfikacji kredytobiorcy. W zamian za to zyskujesz poczucie bezpieczeństwa. Rata pożyczki zaczyna się od około 720 zł miesięcznie.

 1. Mikrorata.pl

Proces wnioskowania o pożyczkę jest prosty. To, co wyróżnia MikroRata.pl na tle konkurencji, to dostarczenie pieniędzy nawet na wskazaną pocztę. Rata pożyczki wynosi około 720 zł miesięcznie.

 1. Ratkomat.pl

Rzetelny pożyczkodawca, który kieruje się dobrem pożyczającego. Udziela pożyczek zgodnie z regułami Europejskiej Koalicji na rzecz Odpowiedzialnych Kredytów (ECRC) i zasadą fair lending, czyli odpowiedzialnego pożyczania. Pożyczkę na samochód otrzymasz tu z ratą miesięczną od około 720 zł.

 1. HapiPożyczki

Wyróżnikiem tej oferty jest możliwość rozpoczęcia spłaty pożyczki nawet po 2 miesiącach oraz wakacje od spłat. Oznacza to, że przez około 60 dni możesz cieszyć się większą niezależnością finansową. Składając wniosek o pożyczkę u tego pożyczkodawcy (marka Provident), zyskujesz pewność, że wiążesz się z dużą, rozpoznawalną marką, która przez wiele lat wypracowała standardy pożyczania i odpowiednie mechanizmy, które uchronią Cię przed finansową wpadką. To jednak najdroższa z propozycji – rata miesięczna zaczyna się od 814 zł.

Kiedy pożyczka na samochód się opłaca?najlepsza pożyczka na samochód

Dla osoby, która chce pożyczyć pieniądze na samochód, firmy pozabankowe są atrakcyjną opcją. Oferują one:

 • mniej formalności,
 • możliwość pożyczenia pieniędzy w 100% przez internet, czyli bez wychodzenia gdziekolwiek,
 • szybszą decyzję – bo nawet w kilka minut od złożenia wniosku o pożyczkę.

Podsumowując, pożyczki pozabankowe to możliwość łatwiejszego sfinansowania kupna samochodu – zwłaszcza teraz, gdy auto to podstawowy środek lokomocji. Pamiętaj jednak, żeby zawsze kierować się rozsądkiem oraz sprawdzać, czy w Twoim budżecie domowym jest miejsce na pożyczkę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments