Pożyczka na spłatę chwilówek – jak to działa?

gotówka w rękach

Łatwo jest pożyczyć gotówkę, gorzej z jej oddaniem. 30 dni na spłatę długu to nie za wiele. Opóźnienie ze zwrotem należności powoduje z kolei naliczenie dodatkowych, karnych odsetek. Nasz dług rośnie, a żeby go spłacić bierzemy kolejną pożyczkę, potem kolejną i jeszcze jedną…. I tak zapętlamy się w spirali długów. Na szczęście, wyjściem z tej sytuacji może być pożyczka na spłatę chwilówek.

Konsolidacja kredytów i pożyczek to zjawisko znane w świecie finansowym nie od dziś. Banki oferują możliwość połączenia wszystkich kredytów i pożyczek w jedno zobowiązanie z jedną, często znacznie mniejszą ratą. Dzięki temu można spłacić wszystkie swoje długi za jednym zamachem i w efekcie mieć zaciągnięty tylko jeden kredyt w jednej instytucji finansowej.

Pożyczka na spłatę chwilówek w banku czy w firmie pozabankowej?

Kredyty konsolidacyjne są bardzo popularne w bankach, niestety, aby je otrzymać trzeba posiadać odpowiednią zdolność kredytową i nienaganną historię w bazach kredytowych. W przypadku osób zadłużonych w firmach pożyczkowych ciężko spełnić te dwa warunki. Pozostaje więc pożyczka na spłatę chwilówek udzielona przez pożyczkodawcę pozabankowego. Jednakże firmy chwilówkowe nie oferują konsolidacji, takich jak w bankach. Co zatem nam pozostaje?

  • Możemy złożyć wniosek o pożyczkę ratalną. Jej wysokość powinna być nie mniejsza niż wysokość wszystkich naszych chwilówek, które chcemy skonsolidować.
  • Po złożeniu wniosku, przejściu procedury weryfikacji tożsamości oraz otrzymaniu gotówki, samodzielnie musimy uregulować każde z posiadanych zobowiązań.

Sprawdź ranking pożyczek na raty

Ratalną pożyczkę pozabankową można otrzymać dużo łatwiej niż kredyt konsolidacyjny w banku. Przede wszystkim wymagania nie są aż tak wyśrubowane, pożyczkę dostaną nawet osoby z niską zdolnością kredytową oraz ze zobowiązaniami w trakcie spłaty. Poza tym, można wziąć taką pożyczkę online, szybko, bez zbędnych formalności i wychodzenia z domu. Całość zajmie od 15 do 30 minut. Firmy pozabankowe oferują wiele różnych promocji, a o pożyczki mogą ubiegać się zarówno osoby bardzo młode, jak i starsze.

Konsolidacja w wersji pozabankowej – na co uważać?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że koszty pożyczki ratalnej będą dość wysokie – warto porównać różne oferty, żeby wybrać tę najbardziej korzystną i w miarę najtańszą, a także dopasować ją indywidualnie do własnych potrzeb. Ważna jest także regularność spłaty rat – karne odsetki mogą z powrotem przyprowadzić nas do punktu wyjścia. Jeśli więc pożyczasz na spłatę chwilówek, to zadbaj o to, by wysokość raty była dopasowana do możliwości twojego miesięcznego budżetu..

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments