Pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK. Czy to możliwe?

kobieta i mężczyzna szukający pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK

Gdy znajdujesz się w kiepskiej sytuacji finansowej, możesz szukać różnych źródeł pieniędzy. Pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK jest jednym z pomysłów. Zanim jednak zaczniesz go realizować, dowiedz się więcej o tym rozwiązaniu!

Pieniądze, które klient pożycza pod zastaw nieruchomości, mogą sięgać kilku milionów. Takie kredyty są udzielane na bardzo długi okres – nawet kilkanaście lat. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to innymi słowy produkt finansowy, którego zabezpieczeniem jest nieruchomość. Aby zrozumieć istotę tego produktu finansowego, zacznijmy od podstaw.

Kredyt a nieruchomość

W Polskim prawie wyróżnia się trzy rodzaje nieruchomości:

  • gruntowe,
  • budynkowe,
  • lokalowe.

Nieruchomości gruntowe są związane z

działkami – „nieruchomościami są części powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot własności (grunty)”,

budynkami – odpowiadają budynkom trwale związanym z gruntem,

lokalami  – stanowiącymi część budynków.

Każda nieruchomość ma własną księgę wieczystą.

Udzielanie pożyczki pod zastaw nieruchomości jest procesem bardzo czasochłonnym. Decyzje nie są wydawane szybko, a do tego musisz liczyć się z tym, że pożyczkodawca poprosi cię o dostarczenie mnóstwa różnych dokumentów.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK – czy to możliwe?

Na polskim rynku są firmy, które udzielają pożyczek pod zastaw nieruchomości bez sprawdzania BIK. Zarówno negatywna historia kredytowa ujawniona w BIK, jak również egzekucja komornicza nie mają znaczenia! W dalszym ciągu możesz dostać potrzebne ci pieniądze.

Bez względu na to, w jakiej kondycji fizycznej znajduje się twój portfel, jeśli jesteś właścicielem nieruchomości, masz spore szanse na otrzymanie kredytu. Nieuczciwa firma pożyczkowa będzie z premedytacją dążyła do zawarcia umowy i przejęcia twojej nieruchomości, gdy nie będziesz w stanie spłacać zaciągniętego zobowiązania.

Pamiętaj jednak, że podpisanie umowy z taką firmą niesie ze sobą pewne zagrożenia i warto być ich świadomym:

Obciążenie budżetu domowego

Rata pożyczki pod zastaw nieruchomości może być bardzo wysoka, biorąc pod uwagę kwoty tych pożyczek. Przed podjęciem decyzji warto, żebyś bardzo dokładnie przekalkulował, czy stać cię na wzięcie na siebie takiego zobowiązania

Przejęcie nieruchomości

Procedura przejęcia nieruchomości i dysponowania nią będzie możliwa do wdrożenia w momencie, gdy klient nie spłaci swojego zobowiązania. W księgach wieczystych zajdą zmiany umożliwiające firmie pożyczkowej sprawowanie kontroli nad nieruchomością.

Sprawdź pozostałe pożyczki bez BIK

Bezpieczniejsze formy pożyczania

Jeśli szukasz alternatywy dla pożyczki pod zastaw nieruchomości, sprawdź czy twoim wymaganiom odpowie pożyczka ratalna. Jest wielu pożyczkodawców, którzy oferują bardzo wysokie kwoty – znajdziesz je zarówno w bankach, jak i na rynku pozabankowym.

Także okres kredytowania takiego produktu jest atrakcyjny i może wynosić kilka lat. Proste wnioskowanie oraz fakt, że nie stracisz nieruchomości nawet wtedy, gdy przestaniesz spłacać zobowiązanie, przemawiają na korzyść alternatywy.

Podsumowując, jeśli będziesz w naprawdę złej kondycji finansowej, pożyczka pod zastaw nieruchomości jest pewnym rozwiązaniem dla tej sytuacji. My jednak radzimy ci sięgnąć po wygodniejsze i bezpieczniejsze alternatywy, jak na przykład pożyczki ratalne.

Zobacz ranking pożyczek ratalnych!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments