Pożyczka samoobsługowa w Providencie. Co to za oferta i jak z niej skorzystać?

pożyczka samoobsługowa

Provident to jeden z najpopularniejszych polskich pożyczkodawców pozabankowych. W jego ofercie można znaleźć produkty dobrze dopasowane do potrzeb współczesnego klienta, czyli pożyczki pozabankowe online. Takim rozwiązaniem jest właśnie Pożyczka Samoobsługowa w Providencie. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej.

Pożyczka Samoobsługowa to rodzaj pożyczki ratalnej dostępnej online. Provident oferuje gotówkę w wysokości od 300 zł do nawet 15 000 zł. Spłatę długu można rozłożyć na 3 miesiące, 6 miesięcy, 12 miesięcy, 18 miesięcy, 24 miesiące lub na trzy lata. Każdy sam wybiera, które parametry pożyczki najbardziej mu odpowiadają. Od razu można też zapoznać się z prognozowanymi kosztami pożyczki oraz z szacunkową ratą miesięczną.

Przykładowa oferta pożyczki dla nowego klienta
 

provident

Pożyczasz
1500.00
Okres
12 mies
Koszt
926,47
Rata
202.21
RRSO: 160,51%
Maksymalne parametry pożyczki
15000.00
24 mies.
15151.65
1256.32
RRSO: 114.05%

Dodatkowe informacje

Dane kontaktowe

E-mail:

bok...Pokaż dane

Telefon kontaktowy:

60...Pokaż dane

Godziny pracy:

pon. - nd.: 7.00 -21.00

Szczegóły pożyczki

Wiek pożyczkobiorcy: powyżej 18 roku życia

Okres pożyczki: 30, 45, 60, 75,90 tygodni albo 3,6,12 lub 24 miesiące

Zakres pożyczki: od 300 zł do 15 000 zł

Przelew środków:

Konta bankowe pożyczkodawcy:

Bazy sprawdzane przez firmę:

BIG, KRD

Wymagane do złożenia wniosku:

- dowód osobisty
- dokument poświadczający dane adresowe
- dokument potwierdzający dochody
- numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego

Pożyczka Samoobsługowa – jak to działa?

Oferta Providenta w zasadzie niczym nie różni się od innych zobowiązań ratalnych tego typu. Pożyczka Samoobsługowa jest dostępna online, a każdy chętny na jej zaciągnięcie musi spełnić określone warunki, takie jak:

 • wiek co najmniej 18 lat
 • polskie obywatelstwo
 • ważny dowód osobisty
 • stałe dochody
 • własny adres e-mailowy oraz numer telefonu
 • pozytywna historia kredytowa

Warunkiem skorzystania z tej pożyczki jest także wypełnienie wniosku zamieszczonego na stronie internetowej i utworzenie profilu klienta w serwisie pożyczkodawcy. Jeśli złożony wniosek uzyska aprobatę firmy Provident, to pieniądze zostaną natychmiast wypłacone na konto.

Koszty i wysokość rat za pożyczkę w Providencie

Koszt pożyczki pozabankowej oczywiście jest podstawowym kryterium przy jej wyborze. Właśnie dlatego postanowiliśmy porównać koszty Pożyczki Samoobsługowej od Providenta z konkurencyjnymi ofertami. Jeżeli weźmiemy pod uwagę pożyczkę o wartości 10 000 zł i dwuletnim okresie spłaty, to wysokość jej pierwszej raty będzie następująca:

 • Provident (Pożyczka Samoobsługowa) – 573,07 zł
 • Smartney – od 497,50 zł
 • Monedo Now – od 493,94 zł
 • Super Grosz – 806,44 zł
 • Wonga – od 638,55 zł

Powyższe porównanie wskazuje, że koszt Pożyczki Samoobsługowej na tle konkurencyjnych ofert nie jest wysoki. W tym kontekście warto nadmienić, że raty oferowane przez Wongę i SuperGrosz są znacznie wyższe od propozycji Providenta. Monedo Now i Smartney w swoim kalkulatorze podaje natomiast minimalną wysokość miesięcznych płatności.

Koszty przedłużenia spłaty pożyczki w Providencie

Niektóre osoby są zainteresowane kosztami przedłużenia Pożyczki Samoobsługowej od Providenta. Warto zatem wyjaśnić, że wspomniana firma umożliwia przesunięcie terminu spłaty kolejnej raty, o ile umowny okres pożyczki wynosi co najmniej 6 miesięcy. Liczba możliwych przesunięć spłaty przedstawia się następująco:

 • pierwotny okres obowiązywania umowy od 6 miesięcy do 11 miesięcy – 1 przesunięcie terminu spłaty następnej raty pożyczki
 • pierwotny okres obowiązywania umowy od 12 miesięcy do 17 miesięcy – 2 przesunięcia
 • pierwotny okres obowiązywania umowy od 18 miesięcy do 23 miesięcy – 3 przesunięcia
 • pierwotny okres obowiązywania umowy od 24 miesięcy do 35 miesięcy – 4 przesunięcia
 • pierwotny okres obowiązywania umowy od 36 miesięcy do 43 miesięcy – 6 przesunięć
 • pierwotny okres obowiązywania umowy 44 miesiące – 8 przesunięć

Powyższe informacje uwzględniają fakt, że Pożyczka Samoobsługowa nie zawsze miała maksymalny okres spłaty wynoszący 36 miesięcy. Warto również wspomnieć, że jednorazowo można przesunąć tylko jedną ratę Pożyczki Samoobsługowej. Koszt takiego przesunięcia za każdym razem będzie inny. Wynika on z późniejszej spłaty części zadłużenia.

Pożyczka Samoobsługowa w Providencie – czy jest możliwa bez baz i bez zaświadczeń?

Pożyczka bez BIK to opcja, która wzbudza szczególne zainteresowanie. W związku z tym, pojawiają się pytania, czy Pożyczka Samoobsługowa w Providencie jest możliwa bez weryfikacji baz o dłużnikach i bez zaświadczeń o dochodach oraz zatrudnieniu. Warto więc wyjaśnić, że Provident sprawdza następujące źródła danych o przyszłych klientach: swój wewnętrzny zbiór danych Provident Polska S.A., Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA, ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., Biuro Informacji Kredytowej S.A., Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A., rejestr Dokumenty Zastrzeżone prowadzony przez Związek Banków Polskich oraz rejestr PESEL. Provident deklaruje natomiast, że Pożyczka Samoobsługowa może zostać udzielona bez sprawdzania dokumentów dochodowych.

Wady i zalety Pożyczki Samoobsługowej w Providencie

Dobre poznanie oferty jest możliwe tylko wtedy, gdy dokładnie przeanalizujemy jej mocne i słabe strony. Dlatego też przyjrzeliśmy się wadom i zaletom Pożyczki Samoobsługowej w Providencie.

Zalety:

 • o pożyczkę może wnioskować każda osoba pełnoletnia
 • istnieje możliwość wcześniejszej spłaty
 • pożyczkodawca daje możliwość przedłużenia terminu spłaty na jasnych zasadach
 • Provident zapewnia szybki przelew gotówki na konto
 • koszt Pożyczki Samoobsługowej jest dość atrakcyjny na tle propozycji konkurentów
 • istnieje możliwość otrzymania przelewu nawet w weekend
 • Provident w ramach Pożyczki Samoobsługowej nie kontaktuje się z pracodawcą i nie wymaga zaświadczeń o dochodach

Wady:

 • pożyczkodawca analizuje liczne bazy kredytowe oraz rejestry dłużników
 • brak możliwości weryfikacji konta bankowego bez przelewu 1 zł

Jak wziąć Pożyczkę Samoobsługową w Providencie?

Cały proces wnioskowania o gotówkę w Providencie jest bardzo prosty. Na początku należy określić, jaką kwotę chce się pożyczyć oraz na jaki czas. Za pomocą intuicyjnego kalkulatora znajdującego się na stronie internetowej pożyczkodawcy, należy wybrać kwotę pożyczki (od 300 zł do 15 000 zł) i określić okres kredytowania (3, 6, 12, 18, 24 lub 36 miesięcy). Wniosek pożyczkowy składa się z kilku części. Jesteśmy zobowiązani podać dane osobowe, informacje na temat naszego zatrudnienia, dane kontaktowe i stan swoich finansów, a także wyrazić zgody administracyjne oraz marketingowe.

Następnie musimy wykonać przelew weryfikacyjny w celu potwierdzenia swoich danych (przelew 1 zł ze swojego rachunku osobistego na konto Providenta). Jeśli wszystko będzie w porządku, to firma Provident na podstawie podanych przez nas informacji i historii kredytowej oceni naszą zdolność do spłaty oraz podejmie decyzję o przyznaniu lub nieprzyznaniu pożyczki. Pozytywna decyzja wiąże się z natychmiastowym przelewem gotówki na konto.

Zanim zdecydujesz, porównaj oferty

Pożyczka Samoobsługowa Providenta to nie jedyna oferta na polskim rynku pozabankowym. Do wyboru mamy znacznie więcej chwilówek i pożyczek online. Dlatego zanim złożymy wniosek o gotówkę w Providencie, zapoznajmy się z innymi ofertami. Pomoże w tym porównywarka chwilówek i pożyczek ratalnych zamieszczona w naszym serwisie. Przeanalizujmy zatem propozycje innych firm, porównajmy je i dopasujmy do swoich możliwości finansowych oraz potrzeb. Pożyczka Samoobsługowa w Providencie jest ciekawym rozwiązaniem, ale nie musi być tym najlepszym. Warto to sprawdzić, by później nie żałować.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments