Pożyczka w domu klienta. Tu ją znajdziesz!

Czy od czasu do czasu potrzebujesz zastrzyku gotówki? Pożyczka w domu klienta może być odpowiedzią na twoje potrzeby! Aby z niej skorzystać, nie musisz posiadać nawet konta bankowego. Podpowiadamy z czym się wiąże ta usługa oraz gdzie ją znajdziesz!

Jedna z najwygodniejszych form pożyczania pieniędzy – pożyczka w domu klienta jest dostępna niemal na wyciągnięcie ręki. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, umówić się na spotkanie i wypełnić wniosek. Brzmi jak łatwe zadanie? Faktycznie, trudne nie jest. Z tego artykułu dowiesz się:

 • co to za produkt,
 • jakie są wymagania,
 • jak spłacać zaciągniętą pożyczkę,
 • jakie są wady i zalety takiego rozwiązania,
 • jakie firmy oferują ten produkt,
 • oraz czy to bezpieczne.

Czym jest pożyczka w domu klienta?

To usługa pożyczenia pieniędzy w miejscu zamieszkania klienta. Osoba, która chce pożyczyć określoną kwotę, umawia spotkanie z przedstawicielem firmy pożyczkowej w swoim domu lub mieszkaniu. Zazwyczaj należy zadzwonić do firmy, aby ustalić datę i godzinę spotkania, można jednak sprawę załatwić także mailowo.

Konsultant przyjeżdża do klienta z ofertą oraz wnioskiem pożyczkowym. Formalności są omawiane na miejscu, co znaczy, że klient jest w całości obsługiwany w domu i nie musi nigdzie wychodzić.

Do wypełnienia wniosku potrzebne są:

 • dokument tożsamości,
 • informacje o dochodach i zobowiązaniach finansowych,
 • informacje adresowe,
 • dokument potwierdzający dochód.

Weryfikacja wniosku następuje po powrocie konsultanta do firmy, przy czym rozpatrzenie naszego podania może zająć nawet kilka dni. Po tym czasie otrzymasz informację zwrotną, czy pożyczka zostanie ci przyznana, czy też twój wniosek został odrzucony. Jeśli otrzymałeś pozytywną decyzję, przedstawiciel przywiezie ci pieniądze do domu.

Jak wygląda spłata pożyczki w domu? Zazwyczaj pożyczkodawcy dopuszczają przelew bankowy lub pocztowy. Spłata może odbywać się także przez przedstawiciela firmy, jednak wtedy firma naliczy dodatkowe koszty.

Gdzie dostaniesz pożyczkę domową? Rynek usług domowych w Polsce jest niewielki, na szczęście kreują go firmy znane i cenione. Pożyczkę z dostawą do domu otrzymasz np. w Providencie, Bocian Pożyczki czy Bluefino.

Weź pożyczkę w Provident

Zalety i wady pożyczania bez wychodzenia z domu

Poniżej przygotowaliśmy listę plusów i minusów pożyczek w domu klienta. Zapoznaj się z nią, aby mieć świadomość całego procesu i podejmować trafne decyzje.

Zalety pożyczki w domu klienta

 1. Pełny komfort dla klienta – przedstawiciel firmy przychodzi do ciebie o umówionej godzinie; ty możesz bezstresowo go przyjąć w domu i zachowywać się tak, jak tobie jest wygodnie.
 2. Pełna anonimowość – bez wychodzenia z domu, nie musisz przejmować się, że ktoś zobaczy jak wchodzisz do placówki firmy pożyczkowej.
 3. Bezpośrednia dostępność konsultanta firmy pożyczkowej – w odróżnieniu od pożyczek internetowych, przy których nie masz możliwości porozmawiać z nikim o ewentualnych wątpliwościach, pożyczanie w domu tworzy taką okazję. Spotkanie będzie trwać tak długo, jak tego potrzebujesz, ponieważ przedstawiciel firmy jest skupiony tylko na tobie.

Wady pożyczki w domu klienta

 1. Droższa pożyczka – firma pożyczkowa najprawdopodobniej będzie chciała wyrównać w koszcie pożyczki koszt dojazdu do klienta; usługa jest także często świadczona przez pośredników, co oznacza prowizję pobieraną przez firmę, która przyjeżdża na spotkanie z tobą.
 2. Spotkanie nie jest natychmiastowe – aby konsultant firmy pożyczkowej pojawił się w twoim domu, musisz poczekać do umówionej daty. Jeśli chcesz skorzystać z błyskawicznych pożyczek, wybierz pożyczki online.
 3. Brak możliwości weryfikacji firmy – gdy przedstawiciel handlowy firmy pożyczkowej jest już w twoim domu, nasza obyczajowość może stanowić pewną przeszkodę przy sprawdzeniu wiarygodności firmy. Dokładniej rzecz ujmując, nie wypada przerywać rozmówcy, aby sprawdzić w Internecie czy to, co mówi, jest prawdą. Inaczej jest w przypadku intenrnetowych pożyczek, gdzie dostęp do ważnych informacji uzyskujesz natychmiast.

Czy pożyczki w domu klienta to bezpieczne rozwiązanie?

Wiele firm ogłasza swoje usługi rozklejając plakaty na słupach ogłoszeniowych czy wkładając ulotki za szybę samochodu. Zachęcają klientów do skorzystania, nawiązując do bezpieczeństwa, szybkości i dostępności.

Jednak wiele z tych firm nie udziela pożyczek, a jedynie pośredniczy w tym. Co to oznacza dla klienta? Wyższe koszty pożyczenia pieniędzy. Warto, abyś korzystał z usług wyłącznie sprawdzonych, rozpoznawalnych firm.

Podsumowując, pożyczka w domu klienta to produkt finansowy, który jest bardzo wygodny, ale nieco droższy ze względu na komfort oraz inne wymagania. Klient, który korzysta z pożyczek domowych, nie musi mieć konta bankowego, ponieważ pieniądze otrzyma do ręki.

Dla własnego bezpieczeństwa warto jednak podpisywać umowy wyłącznie z zaufanymi, znanymi markami.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments