Pożyczki dla firm. Czy znajdziesz je na rynku pozabankowym?

kobieta za biurkiem

Czy na rynku pozabankowym można znaleźć pożyczki dla firm? Jeśli tak, to gdzie ich szukać i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Rynek pozabankowy może kojarzyć ci się wyłącznie z pożyczkami dla osób fizycznych. Jednak jego oferta jest o wiele szersza. Także przedsiębiorcy mogą skorzystać z produktów finansowych dopasowanych do swoich potrzeb. Gdzie ich szukać?

Pożyczki dla firm – gdzie ich szukać?

Pożyczki dla firm są dostępne zarówno w placówkach stacjonarnych wybranych firm, jak i online. Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie czterech przykładowych ofert. Sprawdź sam!

Aasa Polska dla biznesu

Aasa za swój produkt otrzymała nagrody Biznesowa Pożyczka Roku 2016 i 2017. Co kryje się pod tymi nagrodami? Pożyczki dla firm są tu wysokie, rozłożone na dogodną ilość rat i mają kilka innych zalet.

 • Ile możesz pożyczyć: od 1 000 zł do 20 000 zł

Pieniądze możesz przeznaczyć na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą

 • Na jaki okres możesz pożyczyć pieniądze: od 1 do 36 miesięcy

Ilość rat możesz dostosować do twoich możliwości finansowych.

 • Jakie są warunki: zarejestrowana działalność gospodarcza w Polsce; stały adres zamieszkania w Polsce; brak negatywnych wpisów w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD)
 • Jak wygląda proces udzielania pożyczki: wypełniasz formularz na stronie internetowej pożyczkodawcy (informacje o tobie, informacje o firmie, weryfikacja), umowę pożyczki dostarcza ci kurier, pieniądze wypłacasz za pomocą czeku Giro lub otrzymujesz przelewem na konto

Visset dla działalności gospodarczej

Jeśli potrzebujesz mniejszej pożyczki, sprawdź ofertę Visset – tu kwota zaczyna się już od 500 zł.

 • Ile możesz pożyczyć: od 500 zł do 5 000 zł

Visset zaczyna pożyczki dla firm od kwoty 500 zł. Pierwsza pożyczka do 1 500 zł jest za darmo!

 • Na jaki okres możesz pożyczyć pieniądze: 30 dni

Pożyczkodawca z góry narzuca termin spłaty pożyczki i jest to 30 dni. Daje natomiast możliwość prolongowania terminu spłaty.

 • Jakie są warunki: zarejestrowana działalność gospodarcza w Polsce, prowadzona od minimum 6. Miesięcy; stały adres zamieszkania w Polsce; brak negatywnych wpisów w rejestrze dłużników BIK (BIG, ERIF lub KRD)
 • Jak wygląda proces udzielania pożyczki: wniosek składasz przez stronę internetową (informacje o tobie, informacje o firmie, weryfikacja), umowa pożyczki zawierana jest elektronicznie, pieniądze wypłacane są na rachunek bankowy

Provident – pożyczka dla firm

Biznesowe podejście Providenta odzwierciedla się w jego ofercie. Przedsiębiorca może tu pożyczyć pieniądze na czynsz za wynajem, ZUS lub inne opłaty, narzędzia pracy jak komputer czy samochód, lub materiały dzięki którym możesz rozkręcać firmę.

 • Ile możesz pożyczyć: do 15 000 zł

Provident pomoże ci zrealizować biznesplan z kwotami do 15 00 zł

 • Na jaki okres możesz pożyczyć pieniądze: od 6 do 24 miesięcy

Jeśli oczekujesz oferty z wygodnymi ratami, Provident oferuje ich maksymalnie 24

 • Jakie są warunki: własna działalność gospodarcza, brak wpisów w rejestrach baz dłużników
 • Jak wygląda proces udzielania pożyczki: wypełniasz wniosek internetowy, weryfikujesz konto bankowe i pieniądze otrzymujesz „do ręki” lub przelewem na rachunek bankowy

Pożyczki dla firm z rynku pozabankowego – jakie są plusy?

Mogłoby się wydawać, że pożyczka zaciągana na działalność gospodarczą to nic dobrego, na szczęście to tylko pozory. Zobacz, jakie zalety ma to rozwiązanie.

 1. Wysokie kwoty kredytu lub pożyczki dla firm – na przykładzie firmy Visset widać, że klient indywidualny otrzyma niższą pożyczkę (do 4 000 zł) niż klient biznesowy (do 5 000 zł); największą pożyczkę spośród wymienionych wyżej firm oferuje Aasa – pożyczysz tam nawet 20 000 zł
 2. Długi okres na spłatę – raty dla przedsiębiorców mogą być rozłożone nawet na kilka lat
 3. Odsetki wliczasz w koszty prowadzenia działalności – dzięki temu zabiegowi twoja firma zarabia więcej

Jak widzisz, rynek pozabankowy ma wiele do zaoferowania przedsiębiorcom. Pożyczki dla firm nie są nowością, polscy przedsiębiorcy korzystają z nich już od wielu lat. Wybierając ofertę dla swojej firmy pamiętaj, aby dobrze przemyśleć ile chcesz pożyczyć, na jak długi okres oraz na jakich warunkach. Czytaj umowę, pytaj, jeśli nie rozumiesz i zawsze planuj z wyprzedzeniem!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments