Pożyczki bez BIK i KRD. Gdzie ich szukać?

Pożyczki na raty bez BIK i KRD

Pożyczki bez BIK oraz KRD to alternatywa dla osób, które nie mogą poszczycić się zbyt dobrą historią kredytową, a potrzebują środków na pilny cel. Czym są rejestry KRD i BIK i gdzie można uzyskać pożyczki bez weryfikacji w bazach dłużników? Sprawdzamy!

Rrzetelne firmy pożyczkowe bardzo często oferują atrakcyjne kredyty lub pożyczki, jednak w każdej z nich, przed przyjęciem wniosku, analizowana jest zdolność kredytowa klientów za pośrednictwem danych zawartych w rejestrach dłużników takich jak BIK czy KRD.

Do BIK, najogólniej mówiąc, trafiają bowiem wszelakie informacje o zaciąganych przez każdego z nas kredytach, a także historie ich spłaty. W KRD zostaniemy natomiast odnotowani jeśli nie uregulujemy swojego długu na czas.

Można więc powiedzieć, że uzyskanie pożyczki bardzo często zależne jest zatem od tego, czy wcześniej wywiązywaliśmy się ze swoich zobowiązań jak należy.

  • W sytuacjach gdy klient miał problemy z terminowymi spłatami, uznawany jest za bardziej ryzykownego, a co za tym idzie, firma może zaproponować mu np. niższą kwotę zobowiązania bądź całkowicie odrzucić złożony wniosek.

BIK i KRD – co to za bazy?

BIK to inaczej Biuro Informacji Kredytowej, w którym znajdują się dane dotyczące zobowiązań finansowych zaciągniętych przez konsumentów.

  • Do tego rejestru trafiają zatem informacje pochodzące z banków, firm pożyczkowych czy spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych – już w momencie zaciągnięcia zobowiązania przez klienta.
  • Jest to narzędzie, które obejmuje zarówno pozytywne, jak i negatywne dane o kredytobiorcach, a dzięki niemu pożyczkodawca może np. sprawdzić jakie mamy aktualnie zobowiązania i jak radzimy sobie z ich spłatą.

Więcej o BIK

KRD z kolei, to skrót od Krajowego Rejestru Dłużników, który zbiera dane na temat zaległych zobowiązań finansowych.

  • Korzystanie z bazy danych KRD pozwala firmom pożyczkowym sprawdzić, czy np. klient nie zalega aktualnie z ze spłatą jakiejś innej pożyczki.
  • Ważną cechą rejestru jest to, że nieuczciwego dłużnika może dopisać tutaj za opłatą każdy.
  • Aby dane dłużnika mogły zostać umieszczone w KRD, kwota zaległości musi wynosić min. 200 zł (w przypadku osób fizycznych), a opóźnienie nie może być krótsze niż 30 dni. Ponadto, musi upłynąć co najmniej miesiąc od doręczenia dłużnikowi informacji o planowanym wpisie do KRD.

Więcej o KRD

Wpis do KRD jest w większości przypadków doskonałą motywacją do spłaty długów, a pożyczkodawcy bardzo chętnie korzystają z tej cennej bazy.

Gdzie szukać pożyczki bez BIK i KRD?

Pożyczkę bez BIK znajdziesz w następujących firmach:

pozyczkaplus

Pożyczasz
1 000
Okres spłaty
30 dni
Koszt
0
RRSO: 0%

smartpozyczka

Pożyczasz
1 000
Okres spłaty
30 dni
Koszt
0
RRSO: 0%

Pożyczkę bez KRD oferują następujące marki pozabankowe:

Podsumowując

Jak widać, bazy danych to spore utrudnienie dla zalegających ze spłatami konsumentów, jednak rynek oferujący pożyczki bez KRD i BIK jest dosyć obszerny, zapewniając ekspresowe rozwiązania finansowe. Skorzystać mogą na tym szczególnie osoby, które posiadają negatywną historię kredytową.

Pożyczki bez BIK i KRD. Gdzie ich szukać?
5 (100%) 2 głosy/ów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o