Opinie o Rapida Money

rapida money

Zastanawiasz się czy wziąć pożyczkę w Rapida Money? Słyszałeś różne opinie i nie wiesz czy ich oferta jest dla Ciebie? Sprawdziliśmy czy Rapida Money to firma godna zaufania i jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać pożyczkę. Nasza analiza pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Rapida Money to marka firmy Rapida Sp. z o.o., która jest częścią grupy kapitałowej The Richmond Group. Firma specjalizuje się w udzielaniu pożyczek długoterminowych do kwoty 25.000 zł. Wystarczy wypełnić wniosek przez Internet, aby rozpocząć proces weryfikacji. Rapida Money reklamuje swoje pożyczki jako gwarantowane.

Negatywna historia klienta w BIK nie dyskwalifikuje go w staraniach o otrzymanie pieniędzy. Zabezpieczeniem dla spłaty długu jest gwarant, który w razie kłopotów finansowych pożyczkobiorcy przejmuje na siebie obowiązek zapłaty zaległych rat.

Czy pożyczanie w Rapida Money jest bezpieczne?

Rapida Sp. z o.o. jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000647952. Firma widnieje również w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem RIP000379. Siedziba firmy znajduje się w Krakowie. Formalna działalność Rapida Money nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Ponadto na swojej stronie internetowej firma informuje, że w ramach prowadzonej działalności udzieliła pożyczek dla prawie 40.000 osób na łączną kwotę 476.000.000,00 zł. Niezależny portal Opinie 24 podaje, że aż 89 % osób, które korzystało z usług finansowych Rapida Money deklaruje, że skorzystałoby z ich usług ponownie. Przeciwnego zdania jest tylko 11 % klientów.

Wady i zalety pożyczki w Rapida Money

Dla podjęcia decyzji o zaciągnięciu zobowiązania finansowego ważne jest, żeby przeanalizować wiele aspektów związanych z pożyczką: okres kredytowania, kwotę zobowiązania, formalności, które trzeba spełnić przy ubieganiu się o pożyczkę czy czas oczekiwania na otrzymanie pieniędzy. Sprawdziliśmy jaką ofertę dla swoich klientów przygotowała Rapida Money a efektem naszej analizy jest poniższe zestawienie, które zawiera zarówno zalety jak i wady proponowanych pożyczek.

Zalety oferty pożyczkowej w Rapida Money

  1. Wysoka kwota pożyczki – nawet osoba, która po raz pierwszy jest klientem Rapida Money może pożyczyć od 2.000 do 25.000 zł.
  2. Długi okres spłaty – nawet do 60 miesięcy.
  3. Pożyczka dla każdego bez względu na negatywną historię kredytową – dzięki zabezpieczeniu w postaci gwaranta pożyczkę może otrzymać osoba, która miała problemy ze spłatą dotychczasowych zobowiązań.
  4. Jednakowe warunki dla wszystkich klientów – pożyczkę w pełnej wysokości uzyska zarówno stały klient jak i osoba, która korzysta z usług Rapida Money po raz pierwszy.
  5. Bezpłatne czynności przypominające o konieczności spłaty zadłużenia – obejmują monity w formie kontaktu telefonicznego, listownego czy mailowego. Firma deklaruje również bezpłatną windykację prowadzoną przez firmę zewnętrzną. Trzeba mieć jednak na uwadze, że skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego może już generować dodatkowe koszty.

Wady oferty pożyczkowej w Rapida Money

  1. Konieczność posiadania gwaranta – firma uzależnia przyznanie pożyczki od wskazania osoby, która w razie problemów ze spłatą zadłużenia będzie spłacała należne raty za pożyczkobiorcę.
  2. Przelew pieniędzy na konto gwaranta – ma to na celu uniknięcie oszustwa i daje pewność, że gwarant jest świadomy swoich obowiązków związanych z ewentualną spłatą pożyczki. Wiąże się to jednak z koniecznością dłuższego oczekiwania pożyczkobiorcy na gotówkę.
  3. Długi proces weryfikacji – po wypełnieniu wniosku o pożyczkę online przez pożyczkobiorcę, swoją część wniosku uzupełnia gwarant. Następnie firma telefonicznie weryfikuje obie strony, a wypłata pożyczki następuje w ciągu około 48 godzin od uzyskania akceptacji warunków przez gwaranta.
  4. Udzielenie pożyczki zależy od stabilności finansowej osoby trzeciej – gwarant, który jest trzecią stroną umowy pożyczki, musi posiadać dobrą historię kredytową i dać zabezpieczenie spłaty zadłużenia.
  5. Wysokie koszty pożyczki – przy pożyczce w wysokości 20.000 zł trzeba się liczyć z koniecznością oddania łącznie 47.822,25 zł. Przy czym odsetki są naliczane w maksymalnej dopuszczalnej obecnie wysokości czyli 10 % w skali roku, a pozostałe koszty to prowizja za udzielenie pożyczki.

Opinie Łowcy Chwilówek o Rapida Money

Konieczność przedstawienia gwaranta to duże wyzwanie dla pożyczkobiorcy. Tym bardziej, że gwarantem może być osoba, która ma pozytywną historię kredytową i daje zabezpieczenie spłaty zadłużenia, co jest weryfikowane przez Rapida Money. Wymóg przedstawienia gwaranta służy przede wszystkim zabezpieczeniu interesów firmy, która działa w ramach podwyższonego ryzyka, jakim jest udzielenie pożyczki osobie, która do tej pory spłacała swoje zadłużenie nieregularnie.

Dzięki temu Rapida Money może zaoferować stosunkowo wysoką kwotę pożyczki z długim okresem spłaty. Jeśli znasz osobę, która poręczy za Ciebie spłatę zadłużenia, a jednocześnie zależy Ci na pożyczce długoterminowej, to oferta Rapida Money powinna Cię zainteresować.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments