Opinie o Ratkomat

ratkomat

Jeśli szukasz pożyczki rozłożonej na raty nawet na 6 miesięcy, to sprawdź ofertę Ratkomatu. Odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania znajdziesz w naszym zestawieniu obejmującym zalety i wady produktów finansowych firmy, które na pewno pomoże Ci podjąć decyzję co do wyboru pożyczki.

>

Ratkomat.pl to platforma internetowa, która pozwala na szybkie zaciągnięcie pożyczki online bez zbędnych formalności. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które spłatę zadłużenia chcą rozłożyć na dłuższy okres.

Dzięki temu raty mogą być niższe i tym samym nie tak dotkliwe do spłaty jak w przypadku typowej chwilówki. Ratkomat.pl wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, pozwala na zaciąganie zobowiązań szybko i wygodnie, bez konieczności wychodzenia z domu czy stania w kolejkach w banku.

Czy pożyczanie w Ratkomat.pl jest bezpieczne?

Właścicielem Ratkomatu są dwie firmy: Adepto sp. z o.o.  z siedzibą w Rybniku przy ul. Raciborskiej 35a oraz MarkOnline Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grzybowskiej  9/820. Obie firmy są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Ratkomat.pl jest typową platformą internetową, dzięki której klienci mogą zaciągać zobowiązania finansowe przez Internet. Samej pożyczki udzielają firmy trzecie, co oznacza że Ratkomat działa na zasadzie pośrednictwa. Partnerem finansowym Ratkomatu jest Provema Sp. z o.o., specjalizująca się w udzielaniu pożyczek na raty.

Dzięki platformie weryfikacja sytuacji finansowej klienta jest szybka, co przekłada się na ekspresowe tempo otrzymania decyzji o pożyczce. Dane osobowe klientów zbierane przez Ratkomat.pl mają status informacji poufnych, a ich odpowiednie zabezpieczenie organizacyjne i techniczne chroni przed dostępem osób trzecich.

Wady i zalety pożyczki w Ratkomat.pl

Oceniając ofertę Ratkomatu wzięliśmy pod uwagę wiele czynników. Zarówno okres kredytowania, dodatkowe bonusy dla nowych i stałych klientów, stopień skomplikowania wniosku o pożyczkę, formalności niezbędne do otrzymania gotówki, wysokość oferowanej pożyczki czy zakres weryfikacji klienta w bazach dłużników.

Zbadanie wszystkich tych elementów pozwoliło stworzyć listę zalet jak i wad oferty Ratkomatu w odniesieniu do propozycji innych firm pożyczkowych działających na rynku finansowym.

Zalety oferty pożyczkowej w Ratkomat.pl

 1. Długi okres kredytowania – aż 6 miesięcy.            
 2. Dwa sposoby przekazania pieniędzy – przelew na konto lub czek Giro. Ratkomat pozwala na wybór w zakresie formy odbioru gotówki. Standardowo w ramach przelewu na konto klienta lub przy pomocy czeku Giro, który pozwala odebrać pieniądze w każdej placówce Poczty Polskiej.       
 3. Szybka decyzja pożyczkowa – nawet w 15 minut od złożenia wniosku.   
 4. Brak formalności – wystarczy mieć stały miesięczny dochód, ukończone 18 lat i posiadać ważny dokument tożsamości oraz spłacać rzetelnie swoje poprzednie zadłużenia, co w praktyce oznacza brak wpisu do baz BIG InfoMonitor, ERIF lub KRD. Ratkomat.pl zastrzega sobie możliwość poproszenia klienta o przedstawienie wyciągu bankowego czy zaświadczenia o zatrudnieniu. Jednak taka praktyka jest rzadko stosowana.           
 5. Łatwy i intuicyjny interfejs na stronie internetowej – dzięki czemu wypełnienie i złożenie wniosku o pożyczkę nie powinno sprawić żadnych problemów. Wniosek o pożyczkę może być złożony w każdym dogodnym dla klienta momencie, 24 godziny na dobę.       
 6. Kupony do 80% rabatu na zakupy w wielu renomowanych sklepach   dla każdego klienta. Wystarczy wypełnić wniosek o pożyczkę. Bony są udostępnione do pobrania w końcowej fazie wypełniania wniosku, niezależnie od decyzji pożyczkowej. 
 7. Pożyczka na każdy cel – firma nie wymaga podawania informacji jak klient zamierza wykorzystać pożyczone pieniądze.           
 8. Kolejna pożyczka przed końcem spłaty aktualnej – klient może ubiegać się o kolejną pożyczkę nawet jeśli nie spłacił jeszcze dotychczasowej. Warunkiem jest spłata co najmniej połowy rat bieżącego zadłużenia.          
 9. Zmiana terminu spłaty rat na życzenie klienta – możliwość i warunki zmiany trzeba ustalić z Biurem Obsługi Klienta.

Wady oferty pożyczkowej w Ratkomat.pl

 1. Brak pierwszej pożyczki za darmo.
 2. Niewielka kwota pożyczki – tylko do 1500 zł.
 3. Weryfikacja w bazach dłużników – Ratkomat.pl udziela pożyczki tylko osobom, które nie figurują w bazach dłużników. Pracownicy firmy weryfikują klientów w BIG, BIK i ZBP. Wpis do rejestru BIG uniemożliwia przyznanie pożyczki.

Opinie Łowcy Chwilówek o Ratkomat.pl

Oferta Ratkomatu jest dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiej gotówki bez zbędnych formalności przez Internet. Zaletą pożyczki w tej firmie jest na pewno możliwość rozłożenia pożyczki aż na 6 rat. Dzięki temu spłata zadłużenia nie będzie zbyt dotkliwa dla domowego budżetu.

Szkoda, że klient może pożyczyć tylko 1500 zł. Pomimo reklamy zapowiadającej pożyczki na raty do 10.000 zł, na stronie Ratkomatu nie znajdziemy więcej szczegółów na ten temat. Być może firma dopiero przygotowuje ofertę w takim zakresie.

Szkoda też, że Ratkomat nie zdecydował się na propozycję pierwszej pożyczki za darmo dla nowych klientów. Jest to coraz popularniejszy produkt finansowy w ofercie firm pożyczkowych, z którego klienci często korzystają.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wojtan
1 rok temu

Wszystko ok ja polecam. Szczególnie na stosunkowo niski procent. I czas realizacji. Wziąłem pożyczkę w ratkomat bez wiekszego zastanawiania bo potrzebowałem kase na szybko. A tutaj miałem kasę w 15 minut,

Stewe
1 rok temu

Do duszy to wszystko. Bez darmowej pozyczki to sie nie opłata.

hanys
1 rok temu

Spora zaufana firma. Ludzie krytykują za brak darmowej pożyczki, ja ich powazam ze nie pozyczają byle komu, weryfikacja w bazie jest wymagana. Mi to odpowiada

tomCio
1 rok temu
Reply to  hanys

Człowieku przy pożyczce liczy się kasa, jak masz możliwość w vivsie albo smarcie pożyczyć kasę bez procentu a wybierasz coś nie opłacalnego tylko dlatego ze weryfikują w bazie dłużników to coś tu jest nie tak

yutro99
1 rok temu

Są lepsze firmy polecam sie rozglądnąć w porównywarkach chwilówek.

Albinka
1 rok temu

Potwierdzam kasa była w 15 minut. szkoda tylko że się nie rozejrzałam bardziej bo są firmy które mają w swojej ofercie darmowe pożyczki ale na szczęście raty nie były bardzo wygórowane

anonim
1 rok temu

Ogólnie nie polecam

indiana
1 rok temu
Reply to  anonim

Możesz coś więcej powiedzieć o ratkomacie? piszesz ten komentarz bo tak masz? czy możesz coś więcej napisać

wojtan
1 rok temu

Wole wongę albo vivusa

totoloto
1 rok temu

Może i nie mają darmowej pożyczki ale ratkomat nie jest złą firmą, ja kiedyś na szybko pożyczyłem i po za tym mają inne opcje ktore są kozystna