Opinie o Super Grosz

super grosz

Najlepsza pożyczka ratalna powinna być wysoka, tania i naprawdę długookresowa. Czy taka właśnie jest oferta od Super Grosz? Szczegółowa analiza pozwoli Ci dokonać najlepszego wyboru.

Super Grosz nie jest marką, która może pochwalić się długą tradycją. Powstała dopiero w 2015 roku, czyli kiedy polski rynek pożyczkowy wszedł już w fazę rozkwitu. Udało jej się jednak osiągnąć sukces i dziś Super Grosz to jedna z najczęściej polecanych pożyczek na raty w kraju.

Właściciel marki to firma Aiqlabs Sp. z o.o., mająca całkowicie polski kapitał i złożona z doświadczonych na rynku finansowym analityków. Dzięki temu Super Grosz mógł bardzo dobrze wpisać się w pozabankowy rynek finansowy i z powodzeniem wypełnić istniejące w nim luki ofertowe.

Czy pożyczanie w Super Grosz jest bezpieczne?

Każda firma pożyczkowa działająca w Polsce musi postępować zgodnie z zasadami wyznaczanymi przez prawo. Mowa tutaj przede wszystkim o zapisach kodeksu cywilnego, ustawy o kredycie konsumenckim oraz ustawy antylichwiarskiej.

Dochodzą do tego również bardziej szczegółowe dokumenty, regulujące zasady uczciwej konkurencji i tryby reklamacyjne oraz zakazujące praktyk narażających klienta.

Internetowa platforma Super Grosz jest doskonale zabezpieczona przed wyciekiem danych, a samo wzięcie pożyczki nie wymaga przesyłania żadnych dokumentów.

Dodatkowo, firma wychodzi naprzeciw także osobom, które unikają internetowych transakcji finansowych – dzięki współpracy z Pocztą Polską oraz Bankiem Pocztowym można odebrać pożyczkę w gotówce.

Wady i zalety pożyczki w Super Grosz

Super Grosz to oferta ze wszech miar bezpieczna i samo to powinno stanowić solidny argument przemawiający za zaciągnięciem pożyczki właśnie tam. To także opcja bardzo elastyczna pod wieloma względami – kwoty, okresu spłaty, czy sposobów wypłaty. Nie są to jednak wszystkie elementy, które mogą stworzyć pożyczkę idealną.

Zalety pożyczki w Super Grosz:

 1. Wysoka kwota pożyczki i długi okres spłaty. W Super Grosz pożyczymy od 1000 do 15000 złotych. Dodatkowo możemy ją spłacić nawet w ciągu 48 miesięcy i jest to wynik raczej rzadko spotykany.
 2. Liczba rat niezależna od pożyczanej kwoty. Nawet pożyczając minimalną kwotę, możemy wybrać najdłuższy okres spłaty. To świetne rozwiązanie dla osób, którym bardzo zależy na możliwie najniższych miesięcznych ratach.
 3. Niewiele formalności. Aby otrzymać pożyczkę w Super Grosz, wystarczy mieć dowód osobisty i telefon komórkowy. Wszystko załatwimy bez zaświadczeń od pracodawcy, a nawet bez konta bankowego.
 4. Niskie koszty. Najniższe RRSO w tej firmie to 48,59%, co w przypadku ratalnych pożyczek pozabankowych daje naprawdę świetny wynik.
 5. Błyskawiczna weryfikacja konta klienta. Super Grosz korzysta z programu Konto X, który za pomocą połączenia z kontem klienta potwierdza zgodność danych. To skraca czas oczekiwania na decyzję do zaledwie kilku minut.
 6. Możliwość zaciągnięcia pożyczki bez konta bankowego.  Każdy klient ma możliwość wypłacenia pożyczki na poczcie lub w najbliższym oddziale Banku Pocztowego. Weryfikacja następuje wtedy za pomocą okazania dowodu osobistego oraz specjalnego kodu SMS.
 7. Dostępne dwie aktywne pożyczki. Jeśli zaciągniętą pożyczkę będziemy spłacać terminowo, Super Grosz umożliwi nam zaciągnięcie kolejnej w dowolnej kwocie już po 130 dniach.
 8. Szybkie rozpatrywanie wniosków. Sam wniosek pożyczkowy jest nieskomplikowany, a jego rozpatrywanie w pełni zautomatyzowane, więc odpowiedź pojawi się już w kilka chwil po jego wysłaniu.
 9. Elastyczny harmonogram spłaty. Nie jest to stały element oferty firmy, ale często podkreślane jest, że w razie problemów ze spłatą można wydłużyć harmonogram tak, by miesięczny budżet był w stanie udźwignąć ratę.
 10.  Możliwość otrzymania pożyczki w sobotę. W dni robocze Super Grosz pracuje od 8:00 do 20:00, zaś w soboty od 9:00 do 17:00.
 11. Pożyczki wysyłane przelewami ekspresowymi. W ten sposób pieniądze znajdą się na koncie klienta kilka minut po ich wysłaniu, nawet wieczorem lub w dzień wolny od pracy.
 12. Wysoka przejrzystość. Na stronie internetowej Super Grosz, oprócz standardowej sekcji FAQ, znajdziemy także całą dokumentację pożyczkową: formularz informacyjny, tabelę opłat i prowizji oraz wzór umowy.

Wady pożyczki w Super Grosz:

 1. Niekorzystny dolny próg wiekowy. Pożyczka dostępna jest dla osób, które ukończyły 21 lat.
 2. Stopniowana kwota pożyczki. Za pierwszym razem pożyczymy nie więcej niż 10000 złotych. Dopiero drugie pożyczenie pozwoli nam na maksymalną kwotę.
 3. Wnikliwa weryfikacja w bazach dłużników. Super Grosz sprawdzi rejestr BIK oraz wszystkie agencje Biur Informacji Gospodarczej. Wyniki analizy mogą zaważyć na odmowie udzielenia pożyczki.

Opinia Sowy Finansowej o Super Grosz

Nie łatwo wymienić taką wadę pożyczki w Super Grosz, która przekreśliłaby tę ofertę już na starcie. Wymienione wyżej minusy są bardziej niedogodnościami niż poważnymi uchybieniami pożyczkodawcy.

Nawet stopniowanie kwoty oraz dość wysoki próg wiekowy nie wpłyną znacząco na dość wysokie zainteresowanie tą pożyczką, jako że młodsi ludzie zwykle nie są zainteresowani bardzo dużymi kwotami i długim okresem finansowania – częściej wybierają chwilówki.

Mimo wszystko, Super Grosz może coś zaproponować wielu grupom społecznym: studentom, emerytom, osobom zatrudnionym na podstawie umowy zlecenia, potrzebującym gotówki bardzo szybko, czy mającym większe i bardziej długotrwałe potrzeby finansowe (co może zaspokoić możliwość zaciągnięcia drugiej pożyczki).

To wszystko czyni tę ofertę niemalże uniwersalną – uczciwą, szybką i tanią.

Przeczytaj także:
Ile może zabrać komornik?
Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments