19.01
2019

Potrzebujesz pilnego zastrzyku gotówki z możliwością przeznaczenia jej na dowolny cel? Szybka pożyczka bez formalności – oto, czego Ci trzeba. Sprawdź, jak się o nią ubiegać.
Polacy chętnie korzystają ze wsparcia finansowego przygotowanego przez firmy pozabankowe. Szybka pożyczka jest dla nich szansą na uzyskanie pieniędzy w krótkim czasie – bez długiego oczekiwania na wydanie decyzji. Na jej korzyść przemawia jednak nie tylko krótka ścieżka decyzyjna, ale przede wszystkim ograniczenie formalności do minimum.
Pożyczka na uproszczonych procedurach
W przeciwieństwie do banków, firmy pozabankowe często przyznają pożyczki w oparciu o uproszczone procedury. Wynika to m.in. z:
- nieco odmiennego szacowania ryzyka pożyczkowego,
- udzielania wsparcia finansowego na niewielkie kwoty – szczególnie nowym klientom,
- udzielania pożyczek na krótki czas – najczęściej jest to 30 dni.
Dlatego pożyczkodawcy ograniczają formalności do niezbędnego minimum. Aby ubiegać się o pożyczkę należy zatem:
- zarejestrować się w serwisie internetowym firmy pozabankowej,
- wypełnić formularz,
- dokonać opłaty weryfikacyjnej.
Potem pozostaje tylko czekać na wydanie decyzji. Gdy jest pozytywna, wówczas wypłata środków następuje nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku.
Warto przy tym podkreślić, że większość pożyczkodawców nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o wysokości osiąganych dochodów. Często wystarczy tylko oświadczenie o zarobkach.
Szybko i bez zbędnych formalności, ale czy tanio?
Zastanawiasz się, w czym tkwi przysłowiowy haczyk? Skoro pożyczkę można uzyskać szybko przy minimum formalności, jaki koszt trzeba ponieść? Czy taka forma wsparcia finansowego może być tania? Odpowiedź jest twierdząca – jednak wszystko zależy od konkretnej oferty.
Jeżeli zależy Ci na zaciągnięciu szybkiej pożyczki niskim kosztem, nie możesz zdawać się na przypadek przy wyborze oferty. Musisz dokładnie przeanalizować proponowane rozwiązania – porównać je pod kątem nie tylko oprocentowania, ale wielu innych aspektów.
Przy wyborze taniej pożyczki weź pod uwagę m.in. takie czynniki jak:
- RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględnia zarówno koszty odsetkowe, jak i pozaodsetkowe, co pozwala oszacować całkowitą kwotę do spłaty,
- minimalny / maksymalny okres spłaty – dzięki temu dopasujesz ofertę do swojej sytuacji materialnej,
- możliwość wydłużenia terminu spłaty zobowiązania – to alternatywa dla osób, które w pierwotnym terminie nie będą mogły uregulować należności.
Warto także zwrócić uwagę na tzw. darmowe pożyczki – z RRSO wynoszącym 0%. Dedykowane nowym klientom, pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych (w porównaniu do standardowej oferty). I one przyznawane są bez zbędnych formalności – na podstawie złożonego wniosku zawierającego oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów.
Dodaj komentarz