Szybka pożyczka bez formalności – jak to działa?

pieniadze,pozyczka

Potrzebujesz pilnego zastrzyku gotówki z możliwością przeznaczenia jej na dowolny cel? Szybka pożyczka bez formalności – oto, czego Ci trzeba. Sprawdź, jak się o nią ubiegać.

Polacy chętnie korzystają ze wsparcia finansowego przygotowanego przez firmy pozabankowe. Szybka pożyczka jest dla nich szansą na uzyskanie pieniędzy w krótkim czasie – bez długiego oczekiwania na wydanie decyzji. Na jej korzyść przemawia jednak nie tylko krótka ścieżka decyzyjna, ale przede wszystkim ograniczenie formalności do minimum.

Pożyczka na uproszczonych procedurach

W przeciwieństwie do banków, firmy pozabankowe często przyznają pożyczki w oparciu o uproszczone procedury. Wynika to m.in. z:

  • nieco odmiennego szacowania ryzyka pożyczkowego,
  • udzielania wsparcia finansowego na niewielkie kwoty – szczególnie nowym klientom,
  • udzielania pożyczek na krótki czas – najczęściej jest to 30 dni.

Dlatego pożyczkodawcy ograniczają formalności do niezbędnego minimum. Aby ubiegać się o pożyczkę należy zatem:

  • zarejestrować się w serwisie internetowym firmy pozabankowej,
  • wypełnić formularz,
  • dokonać opłaty weryfikacyjnej.

Potem pozostaje tylko czekać na wydanie decyzji. Gdy jest pozytywna, wówczas wypłata środków następuje nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku.

Warto przy tym podkreślić, że większość pożyczkodawców nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o wysokości osiąganych dochodów. Często wystarczy tylko oświadczenie o zarobkach.

Szybko i bez zbędnych formalności, ale czy tanio?

Zastanawiasz się, w czym tkwi przysłowiowy haczyk? Skoro pożyczkę można uzyskać szybko przy minimum formalności, jaki koszt trzeba ponieść? Czy taka forma wsparcia finansowego może być tania? Odpowiedź jest twierdząca – jednak wszystko zależy od konkretnej oferty.

Jeżeli zależy Ci na zaciągnięciu szybkiej pożyczki niskim kosztem, nie możesz zdawać się na przypadek przy wyborze oferty. Musisz dokładnie przeanalizować proponowane rozwiązania – porównać je pod kątem nie tylko oprocentowania, ale wielu innych aspektów.

Przy wyborze taniej pożyczki weź pod uwagę m.in. takie czynniki jak:

  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględnia zarówno koszty odsetkowe, jak i pozaodsetkowe, co pozwala oszacować całkowitą kwotę do spłaty,
  • minimalny / maksymalny okres spłaty – dzięki temu dopasujesz ofertę do swojej sytuacji materialnej,
  • możliwość wydłużenia terminu spłaty zobowiązania – to alternatywa dla osób, które w pierwotnym terminie nie będą mogły uregulować należności.

Warto także zwrócić uwagę na tzw. darmowe pożyczki – z RRSO wynoszącym 0%. Dedykowane nowym klientom, pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych (w porównaniu do standardowej oferty). I one przyznawane są bez zbędnych formalności – na podstawie złożonego wniosku zawierającego oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments