Opinie o TakTo

tak to finanse

Pożyczka w TAKTO Finanse? Sprawdź, czy to właśnie ta firma, która spełni wszystkie Twoje potrzeby. Nasza opinia pozwoli na przyjrzenie się wszystkim parametrom pożyczki – atrakcyjności cenowej, bezpieczeństwu i wygodzie jej zaciągnięcia. Poniższe zestawienie pozwoli podjąć najlepszą decyzję.

TAKTO Finanse to wrocławska marka, która w Polsce nieprzerwanie funkcjonuje od 2012 roku, choć nie jest traktowana jako pożyczka z „czołówki”. Niesłusznie, bo została stworzona przez profesjonalistów – zespół tworzy 40 fachowców oraz ponad 200 doradców. Sama firma swój produkt określa jako „najlepszą na rynku ofertę w segmencie pożyczek pozabankowych”, głównie dzięki elastycznej ocenie zdolności kredytowej klientów.

Czy pożyczanie w TAKTO Finanse jest bezpieczne?

Działalność marki do tej pory przebiega bezproblemowo, bez zarzutów o działalność lichwiarską i inne nieuczciwe praktyki, które mogłyby zaszkodzić klientom.

Sama firma, jako zarejestrowana w Polsce spółka, musi przestrzegać ogólnych przepisów prawa (Kodeks Cywilny) oraz przepisów szczególnych dotyczących rynku finansowego: ustawy o kredytach konsumenckich i szalenie ważnej ustawy antylichwiarskiej.

O bezpieczeństwo konsumentów dba również hołdująca zasadom Dobrych Praktyk Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, której TAKTO Finanse są członkiem. Warto też wspomnieć o certyfikacie Odpowiedzialny Pożyczkodawca. Wszystko to gwarantuje duże bezpieczeństwo konsumentów.

Wady i zalety pożyczki w TAKTO Finanse

TAKTO Finanse wyróżniają się na rynku przede wszystkim bardzo obszerną ofertą – wysokimi kwotami powiązanymi z długim okresem spłaty. Przez to ich oferta bardzo upodabnia się do bankowych. Jakkolwiek, nie jest to też typowa pożyczka online, a główna różnica polega między innymi na sposobie jej zaciągania.

Z tego powodu część osób może z niej zrezygnować, nie poznawszy wcześniej jej licznych zalet. Warto jednak taką decyzję rozważyć.

Zalety pożyczki w TAKTO Finanse:

 1. Bardzo wysoka kwota pożyczki. 25 000 złotych to raczej niespotykana kwota wśród pożyczek online. Więcej otrzymamy tylko w firmach oferujących pożyczki z gwarantem lub pod zastaw samochodu.
 2. Długi i elastyczny okres spłaty. TAKTO Finanse oferuje 36 miesięcy, a dodatkowo pozwala na ustawienie takiej liczby rat, jaka nam najbardziej pasuje, bez względu na to jak dużą sumę pożyczymy.
 3. Pieniądze na koncie już po kilku minutach.  Wszystkie pożyczki na raty wysyłane są za pomocą platformy Blue Media.
 4. Możliwość wzięcia dwóch pożyczek naraz. Kolejną pożyczkę możemy wziąć już pod terminowej spłacie sześciu pierwszych rat.
 5. Relatywnie niskie koszty. RRSO w TAKTO Finanse wynosi 76,33% i jest to poziom, który wpisuje się w standardy pożyczkowe. Zaledwie kilka firm może zaoferować mniej, ale sporo też jest takich, które są zdecydowanie droższe.

Wady pożyczki w TAKTO Finanse:

 1. Brak możliwości wzięcia „wakacji pożyczkowych”. Firma dość sztywno podchodzi do ustalonego w umowie harmonogramu spłaty, a jego zmiany są niemal niemożliwe.
 2. Konieczność przesłania dokumentów. TAKTO Finanse będzie od nas wymagało przesłania dokumentu poświadczającego zdolność kredytową.
 3. Obowiązkowa rozmowa z doradcą. Niezależnie od tego, czy wybierzemy złożenie wniosku pożyczkowego online, czy z pomocą asystenta, rozmowa telefoniczna jest konieczna. Przez telefon dowiemy się, jakie dokumenty będą potrzebne i jest to też podstawowy sposób zawarcia umowy.
 4. Potwierdzenie tożsamości tylko przelewem weryfikacyjnym. Niestety, nie ma możliwości skorzystania z szybkiej aplikacji, a dodatkowo TAKTO Finanse dysponuje tylko jednym kontem bankowym.
 5. Krótkie godziny pracy. Firma pracuje od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00. W porównaniu do innych firm pożyczkowych to bardzo krótko.
 6. Długi czas oczekiwania na decyzję. Sama decyzja standardowo powinna zająć godzinę. To plus przesyłanie dokumentów i księgowanie przelewu weryfikacyjnego może oznaczać naprawdę długi czas oczekiwania na pieniądze.
 7. Weryfikacja w wielu bazach. Aby otrzymać pożyczkę, trzeba mieć czyste konto we wszystkich sprawdzanych rejestrach. Tych jest kilka i są to: BIK, KRD, ERIF, KBIG oraz BIG Infomonitor.

Opinia Łowcy Chwilówek o TAKTO Finanse

Jak widać, wady pożyczki w TAKTO Finanse liczebnie przewyższają zalety. Jeśli jednak przyjrzymy im się bliżej, możemy dojść do wniosku, że związane są one właściwie tylko z jednym obszarem – sposobem zaciągania.

Rzeczywiście, może to sprawiać problem – musimy wnioskować tylko w określonych godzinach, długo czekamy na pieniądze i niestety nie skorzystamy z  opcji pożyczki „bez zaświadczeń”.

W obronie tej oferty powiemy jednak, że akceptowane są wszystkie źródła dochodów. Kwestię tę równoważą bardzo korzystne parametry pożyczki i naprawdę uczciwe warunki.

Nie trzeba przekreślać TAKTO Finanse ze względu na niedogodności – firma nie sprawdzi się, gdy potrzebujemy gotówki na „już”, ale będzie świetna w przypadku przemyślnej, niepospieszanej decyzji. To dobrze, bo w końcu z pożyczkodawcą zwiążemy się nawet na kilka lat. Reszta parametrów pozostaje bez zarzutu.

Przeczytaj także:
Pożyczka na 60 dni
Pożyczka 3000 zł

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
1 rok temu

Co za bzdura! Przy pożyczonej kwocie 9000zł automatycznie przy podpisaniu umowy doliczają 9000zł opłat przygotowawczych!!! Pożyczka 9000zł = 28200zł do zwrotu! Omijać tych oszustów. Nie dajcie się nabrać!!!

witnia
10 miesięcy temu

O a tych nie znam ktoś mi sprzeda opinię na ich temat?

jula79
10 miesięcy temu
Reply to  witnia

zdecydowanie niepolecam. jakieś chore uktryte koszty wysokia spłata, nachalni ludzie z osługi klienta i do tego niekompetentni omijać szerokim łukiem

któl macius 1
10 miesięcy temu
Reply to  jula79

No bo moi drodzy komentatorzy czyta się to co się podpisje, bo potem nieuzasadnione pretensje wszystko jest w warunach kredytu wyraźnie opisane, wiec zazwyczaj to wyglada tak ze jak kasa potrzebna to firma dobra szybko działa ale jak trzeba oddawać to najwięksszy wróg i oszuszt nie rozumiem was.